| PopStarInMyMind a întrebat:

Vreau sa slabesc si eu vreo 5-7 kg.Si vreau sa incerc o dieta de data asta.Activitatea fizica o am asiggurata pentru ca am abonament pentru aerobic.
As vrea sa-mi spune-ti si mie o dieta eficienta.Am cautat si eu pe net dar nu stiu ce sa aleg. Ajutorbatting eyelashes

2 răspunsuri:
| ĿФsт a răspuns:

Pai in dieta care ti-o voi da este foarte important sa consumi grefie!
deci la micul dejun trebuie sa mananci un ou fiert si grefie.iar restul nu prea conteaza dar la fiecare masa trebuie consumata una ...si nu mai manca foarte multa paine incearca fara
P.S. dupa doua saptamani de dieta trebuie sa faci o poza de 6 zile happy!
BAFTA CU DIETA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie de o dieta,ci doar de o alimentatie sanatoasa si echilibrata.
Elimina din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile(le poti inlocui cu fructe,pe care le poti amesteca cu iaurt,celeale intagrale,stafide,chiar si putin zahar sau putina miere),chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu mananci mai mult decat e nevoie). Numai bine.