| saturatadeprtfalsi a întrebat:

Vreu si eu sa va intreb ce saloane bune de cosmetica stiti in Bucuresti care scot puncte negre?
Si cam cat costa.(P.S. skz k il pun aici, nu stiu categoria)

Răspuns Câştigător
| ramona0506 a răspuns:

Vizita la salon pentru scoaterea punctelor negre? Nu-i neaparat. Amesteca o lingurita de lapte cu o lingurita de gelatina fara aroma, pana obtii o componenta nici prea moale, nici prea intarita. Baga la cuptorul cu microunde pentru 15 secunde maxim, ori, daca nu ai, la cuptorul normal, intr-un ibric ceva, pentru 10 minute la cate grade este necesar, pentru 10 minute cam la 200. Dupa ce este gata aplica cu o pensula putin pe mana sa verifici temperatura, sa nu fie prea fierbinte, apoi aplica in jurul nasului sau in locurile unde ai probleme. Astepti pana se intareste coaja aceea, de regula 10 minute, apoi cu atentie indepartezi coaja de gelatina. Vei observa pe spatele ei punctele si impuritatile.

Dezavantaje: nu are un miros tocmai placut; la indepartare o sa te doara putin.

Crede-ma, am incercat si a dat roade, trebuie sa aplici o crema hidratanta, pentru ca te va ustura putin dupa ce o dai jos. Poti incerca inainte sa te decizi daca vrei sa mergi la salon, daca nu va da roade la tine, atunci cauta un salon bun, intreaba lumea, prietenele.

Sper ca ti-am fost de folos!

3 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Orice salon de cosmetica face si astfel de tratamente. E bine sa mergi intii la salon, cosmeticiana iti va si inchide porii dupa ce scoate punctele negre.
Preturile sint intre 100 si 300 de lei, daca e salon de fite( oricum tratamentul include si gomaj, masaj, masca cosmetica ).
Cauta pe net saloanele din sectorul tau si apoi vezi la telefon care sint preturile.

| Constantin_Diana_1998 a răspuns:

Pai in loc sa dai bani, ai putea sa ti le scoti si acasa(nu doare)