| Helene a întrebat:

Buna!love struck
Voi ce parere aveti despre fetele cu `fite` si care se cred super frumoase, dar realitatea le contrazice?

17 răspunsuri:
| georggyy a răspuns:

Parerea lorhappy.
Parerea mea?
Fete lipsite de caracter si care fac orice sa fie in centrul atentiei.

| Flav a răspuns:

Frumusetea este efemera, societatea nu le permite decat sa se integreze in anturaje cu cocalari sau pitiponci cu bani. Ma lasa indiferent, le privesc, le astept sa scoata 2-3 vorbe, dupa care imi raman in amintire precum niste frunze pierdute-n vant. Pacat ca, in ziua de azi, sunt considerate vedete. Si mai rau de atat, e ca televiziunea la incurajeaza. Fiindca produc rating, deoarece toti obsedatii de ''manual'' le urmaresc. Totul se impute de la cap, asa ca degeaba le blamam. Zavoranco, Sexy Brailneaca, Ciumac si toate divele astea traiesc datorita societatii, ca altfel ar fi un nimeni, o multime vida. Noi la ridicam in lumea de rand.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai chiar tu spui ca sunt snoabe si uratele dar isi imagineaza ca sunt frumoase si interesante. Daca realitatea le contrazice, cine sunt eu sa contrazic realitatea?hee hee Dar cine le observa? Eu privesc doar daca imi plac happy

| Fury a răspuns:

Daca se simt bine in pielea lor si cred ca sunt frumoase, este foarte bine. dar daca mai fac si fite si se lauda cu "frumusetea" si se cred superioare atunci se fac singure de ras ca toata lumea zice "uite-o si p-asta se crede supermodel. macar daca ar avea cu ce sa se laude"

| Bianca_4346 a răspuns:

Daca vorbesti de pitipoance...Am una in clasa si numai Dumnezeu stie ce o sa'i fac daca ma mai enerveaza multlaughing)Le ia ceva pana se trezesc la realitate si atunci isi dau seama ca nimeni nu le agreeaza.Isi doresc ce e mai bine doar pentru ELE. Faza cu increderea in ele e doar de fatadalaughing ''pitipoanca mea'' daca tipi oleaca mai tare la ea sa vezi ce tremuralaughing)Sunt ciudate...ma rog la Dumnezeu ca eu si Zamby.thea a mea sa ramanem normalelaughing

| ÅñdRa a răspuns:

Bravo lor!
Daca sunt asa inseamna ca au un caracter puternichappysi nimeni nu este urat, fiecare este frumos in felul luiwinking

| den a răspuns:

Au probleme cu vederea laughing

| louis3 a răspuns:

Fetele cu "fite" cum zici tu, pot fi admirate doar de cocalari. Ele traisec intr-o lume a lor in care cred ca totul este posibil, si ca pot controla totul dar nu este asa.Sincer prefer o fata modesta, machiata discret, cu bun simt, pe cand daca vad o fata de care spui tu o ignor complet si imi vad de trabahappy

| oky a răspuns:

Pitzipoance.

| mimi_4822 a răspuns:

Nu exista fete urate. Daca tie nu-ti place de cineva intotdeauna se va gasi o persoana care s-o adore.

| Dasey a răspuns:

Isi vor da seama pana la urma de crudul adevarhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au o personalitate foarte puternica și într-un fel le invidiez pentru ca chiar dacă nu sunt cine știe ce frumuseți se simt bine și nu le pasa de ce spune lumea. Au încredere în ele și în fortele lor ceea ce eu nu prea am deși știu ca pot multe și am ce arata dar, neîncrederea și uneori rușinea ma fac sa stau pe loc.
Deci bravo lor, sa îmi spună și mie cineva rețeta pentru a avea mai mult tupeu, dacă o știe careva.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu cred nimic straight face

fiecare se comporta cum vrea. e o tara libera. si poate ca la inceput este catalogat diferit(crazand ca e "fitoasa")dar dupa ce o cunosti nu cred ca mai e asa.

iar mimi are dreptate tongue

GeGe; x. big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer detest fitzoasele nu ca si eu nu mai fite ma mai apuca sti da si unele sunt ftftft urate si sincer ar trebui sa se mai uite in oglinda din cand in cand poate iisi dau seama de realitate da le detest celmai tare pe mes sin fata ta sunt mute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una nu le suport am si eu o fata asa in clasa e narcisista. mereu zice mereu zice ca ea cea mai frumoasa ii sta bine in orice... adevaru e ca e cam frumusica da o strica nasu si e cam scarboasa happy

| dydy21 a răspuns:

Pai astea se numesc pitipoance... fetele acelea fitoase care se cred super frumoase (nu zic ca unele nu ar fi) si care sunt foarte prefacute.
nu le suport si de fapt nimeni nu le suporta. crede-ma... nici baietii cei mai prosti nu le suporta.
eu cand vad o astfel de persoana imi doresc sa o las cheala
si nu frumusetea conteaza in viata. adica si baietii se satura de pitipoance si apoi nu le mai pasa cum arata ci daca au ceva in cap
pupici si scuze daca m-am abatut de la subiect!

| Bianca0019 a răspuns:

Dupa parerea mea NU trebuie sa ai FITZE ca sa te simti bine. Fetele care au fite, au motiv ca sa fie asa: vor sa fie iubite, daca nu pentru personalitate, atunci pentru corpul lor; vor sa fie bagate in seama; majoritatea sunt sigure pe el doar pentru ca traiesc in alta lume; cam 70% din ele fumeaza, ceea ce dovedeste lipsa de autocontroltongue Probabil csa si ele-s dragute in felul lor, pana la o limita, unele studiaza, altele se ocupa doar de popularitate. Nu uitati ca ele devin 'femei' mult mai devreme ca fetele normale.

Eu n-as vrea sa fiu ca ele, sa-mi vand corpul. Imi place sa fiu frumoasa in felul meu si in stilul meu.