| ocaelena a întrebat:

Bună ziua.

Am 14 ani sunt băiat, știu că am nume de fata dar nu merge altul.

Mama mea și-o făcut o gaura in ureche și mi-am făcut și eu, totul bine frumos, era roșu când l-a făcut și mi-a zis să mă dau cu crema de galbenele. M-am dat tot ce trebuie și când am ajuns acasă aveam urechea umflata, au trecut 2 săptămâni de atunci și de ieri am urechea roșie și umflata. Pot sa stiu de ce? Și cum remediez aceasta chestie
(Țin să menționez că am făcut gaura cu pistol și la Coriolan in felicia si de obicei dorm pe cercel).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti baiat cu nume de fată si ai fost cu mami si v-ati facut gauri in urechi.
Esti fată.

| ocaelena explică (pentru darrio2007):

Mersi frumos daca mie îmi place îmi fac cate gauri vreau da?

| darrio2007 a răspuns (pentru ocaelena):

Poti sa iti dai cate vrei. Nu trebuie sa iti bagi si tu niste microbi in organism?
Deja spui ca ai probleme.
Asa va imbolnaviti singuri, ca niste „naivi".

| Simpatic a răspuns:

Cumpara de la farmacie o crema recomandata contra infectiilor-cu antibiotic spectru larg, ii spui farmacistei despre ce este vorba, nu de asta de galbenele!
Nu am idee insa conform noilor reguli si masuri, daca nu cumva si cremele cu antibiotic necesita reteta de la medic...

| DeeDee817 a răspuns:

Exact așa am pățit și eu, m-am dat și cu crema de gălbenele și tretraciclina și degeaba. Pana la urma am renunțat la ei ci m-am vindecat dar greu, era chiar sa mi se rupă urechea si acum am cicatrice la ureche

| vasileparnaie a răspuns:

Trebuie sa iti faci gaura si altundeva, recomand 30 de cm.