| ciufiXXXXXX a întrebat:

BUNAAA! am o MARE problema...straight face
ma inrosesc SUPER-REPEDEcrying(

nujh frate' dcthinking

nu imi e rusine, chiar de lo, doar ca de ex daca se da un baiat la mine "nu ELlove struck" ma inrosesc e multe alte dati...

HELP MEEE!

nu stiu dc se intampla asta, si as vrea sa o pot "masca" sau controla.

Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Carmen a răspuns:

Sa stii ca baietilor le place atunci cand fata se inrosestewinking Nu prea ai ce sa faci in cazul acesta decat sa te accepti asa cum esti. Sau poate cu timpul nu vei mai rosi atat de repedehappy

12 răspunsuri:
| ciufiXXXXXX explică:

Nu imi e rusine, chiar de loc, doar ca de exemplu daca se da un baiat la mine, nu cel de care imi place ma inrosesc, si de multe alte dati se intampla asta...scz dar m-am grabitbig grin

| stiiix a răspuns:

Si eu pateam fix la fel big grin. Pana mi-am propus sa am mai multa incredere in mine si am vazut ca lucrurile se rezolva de la sine, si nu are rost sa ma emotionez.
Trebuie sa faci un fel de exercitiu, sa inveti sa-ti conttrolezi gandurile/emotiile, sa dobandesti incredere in tine. happy

| cici a răspuns:

Hei, asta face parte din farmecul tau.incearca sa te gandesti la sltceva, cum ar fi ca treci pe langa cineva care nu te intereseaza sau nu il suporti

| haiZI a răspuns:

Se intampla cand esti emotionat si nu e nici o problema, chiar cunosteam multe fete care se inroseau tot timpul, cand conversam.

| PinkyFlor a răspuns:

Buna!

Mie mi se intampla ceva de genul asta cand sunt in clasa la scoala. mi se intampla sa ma inrosesc, dar nu se uita nimeni la mine. Poate de la emotie.

Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!happy

| oneDisturbed a răspuns:

Si ce daca?
Nu e ceva "rusinos" sau asa ceva. Saau... poate e de la frig avand in vedere ca e iarna laughing.

| danyelle_5059 a răspuns:

Stiu cume, cand stateam o data la scoala in banca s-au asezat 2 baetzi langa mine si se uitau insistent la mine m-am inrosit instantaneu nu mai suportam si am tot incercat sa imi spun in sinea mea ca altii se uita la mine cu un anumit motiv si respiram adanc si nu ma mai gandeam la cei din jurul meu poti inecrca si uh. Incearca sa iti sugerezi ca nu te inrosesti cu cat de gandesti mai mult cu atat este mai rau. Stai calma.

| Elena_4706 a răspuns:

Nu te poti controla, cel putin asa cred eu. Aceasta e o emotie si nu o poti ascunde. dacca vr sa afli mai multe add -> stress. xoxo

| MEMO a răspuns:

Dati cu fard, sau cand vezi ca te inrosesti pleaca putin mai incolo pana iti mai reviiwinking.

| dede070707 a răspuns:

``nu imi e rusine, chiar de lo, doar ca de ex daca se da un baiat la mine "nu EL; x" ma inrosesc e multe alte dati...``

sa mor daca am inteles ceva!rolling on the floor

| alienware a răspuns:

Pai din cauza emotiilor cred thinking

| Ane_1146 a răspuns:

Buna!
In primul rand mi-a luat ceva sa descifrez ce ai scris. daroh go on...in fine.
Probabil asa esti tu, si eu aveam o perioada in care mi se intampla asa, dar a trecut. Probabil trece si la tine!winking