| Dudu_9269 a întrebat:

Care este culoarea anului 2011? dau funditahee hee

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

Inteleg ca ai in vedere moda, e complicat sa raspund, fiindca multi designeri high fashion (gucci, chanel, burberry, alexander mcqueen, prada) au optat pentru o varietate imensa de culori foarte aprinse! adica, curcubeu peste tot, cu toate acestea cred ca pe albastru s-a pus un accent mai mare si pe multi ii prinde aceasta culoare poate si tie iti sta bine kiss oricum nu te limita numai la albastru, experimenteaza! sper ca te-am ajutat kiss

3 răspunsuri:
| sherlock a răspuns:

Clar este negru! Tot ai scris cu negru de altfel laughing

| OLumeDeVise a răspuns:

Cred ca albastru pentru ca semnifica tehnologia foarte avansata. Sau ar putea fi galben, tristetea pe care o simtim din cauza crizei rolling on the floor

| Dianna_1495 a răspuns:

In 2011 se poarta culorile vesele, dar nu orice nuante de portocaliu, galben sau albastru, ci unele foarte interesante!
Roz

Nu orice roz, ci Honeysuckle (caprifoi), o nuanta de serbet, un roz ce merge spre rosu. Honeysuckle a fost votata culoarea anului de Pantone, asadar este inclusa in numeroase colectii de moda, de la Jil Sander la Valentino si DKNY. Acest roz adora sa se combine cu alte nuante indraznete, ca aquamarinul sau portocaliul, iar pentru contrast prefera tonurile mai neutre de kaki si nisip. Portocaliu

Universul modei iubeste portocaliul in 2011, intr-o varietate de nuante zemoase, cum este si acest ton de curmal japonez, de-ti lasa gura apa...
Galben

Femeile nu vad in general cu ochi buni culoarea galbena, dar primavara aceasta nu vei scapa de ea. Asa ca asuma-ti riscuri si alege o nuanta: ele merg de la tonuri calde, de unt, la galbenul palid recomandat de Chanel si pana la gabenul Chartreuse al lui Jason Wu si Proenza. In spiritul anilor `70 apar si tonuri moderne de mustar.
Sper ca ti-am fost de ajutor!