| Gabris77 a întrebat:

Care este părerea voastră despre produsele Avon? Va plac sau nu? Ați dori să fiți reprezentați cu reduceri de până la 40% reducere și cadouri gratis+ plus transport gratuit?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avon are produse de calitate proasta, dar se vand bine in reteaua MLM, ca aduce bani la toata lumea.

Le-am folosit si acum 20 de ani si acum 10 ani si sunt din ce in ce mai proaste calitativ, dar omul sarac pune botul, ca se dau mostre ca si cadouri care-i atrag, cand ei platesc un pret urias pentru un prost atat de prost.

Nu as mai cumpara niciodata produse Avon si nici nu le-as recomanda nimanui.

| dullcat a răspuns:

Buna.Am o parere foarte proasta, pentru ca e o companie de duzina care are produse cu liste de ingrediente destul de toxice si mai si testeaza pe animale. Apoi, orice se bazeaza pe promovare si vanzare in sistem piramidal e un mare red flag.Sustenabilitate si transparenta 0.Am folosit cateva produse in liceu, dar sunt bucuroasa ca am renuntat la timp, incepand ulterior sa ma informez in masura in care se putea.

| Gabris77 explică (pentru dullcat):

Îmi pare rau pentru experienta ta. Eu le folosesc de mai bine de 10 ani și niciodată nu am avut probleme. Sunt perfect sănătoasă.

| dullcat a răspuns (pentru Gabris77):

De unde stii ca nu vor aparea probleme ulterioare, stiind ca multe produse contin ingrediente care actioneaza ca perturbatori endocrini?

| Gabris77 explică (pentru dullcat):

Lucrez in domeniul medical și am analizele făcute lunar. Sunt dovada vie că nu m au afectat cu nimic.

| dullcat a răspuns (pentru Gabris77):

E bun.Si ce teste faci? Din pacate, nu multe femei pot spune la fel, iar un numar considerabil nici macar nu este constient de efectele nocive care pot aparea in timp.Mai este si alimentatia care ne poate da hormonii peste cap, deci prefer sa fiu precauta acolo unde pot.

| dullcat a răspuns:

Https://incibeauty.com/search/k/avon Ce e cu rosu si portocaliu inseamna ingrediente toxice in compozitie, iar ce e cu galben si verde e mai acceptabil.Pe aplicatia instalata pe telefon arata mai fain/clar interfata, plus care sunt acele ingrediente nocive explicatii etc.