| SaraFunnyNFJ a întrebat:

Îmi puteți spune părerea voastră despre produsele AVON în general? Până acum produsele lor nu m-au dezamăgit.

Răspuns Câştigător
| irinuk28 a răspuns:

Păi sunt unele de o calitate acceptabilă și anume parfumurile, fardurile( și prin farduri mă refer la creioane de ochi, glossuri de buze, fonduri de ten și tot ce mai intră în categoria asta) și spray-urile. Nu aș recomanda cremele pentru față, acelea mi se par cele mai proaste produse. M-am iritat foarte rău de la ele, cred că am făcut și o alergie la un moment dat thinking N-am mai cumpărat așa ceva de mult timp și nici nu o să mai cumpăr. În fine, ce să aștepți de la niște creme cu 99, 9% chimicale oh go on!
Dacă vrei o părere despre un produs, pe care nu ești sigură că vrei să-l cumperi, spune-mi happy.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu am parere foarte buna. Prefer maybelline, rimmel.

| FemeiaPisică a răspuns:

Am o părere bună despre produsele lor, dar cremele și șampoanele/gelurile nu le recomand.

| tundemihaly a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Cremele din Planet Spa sunt foarte bune! Recomand sa incerci odata happy

| SaraFunnyNFJ explică:

Vreau să îmi cumpărp niște farduri de pleoape, un corector și un ruj. Mulțumesc :*

| Neo12 a răspuns (pentru SaraFunnyNFJ):

Rujurile sunt foarte bune, dar uneori nu corespun culorile. Să te interesezi la reprezentat, dar vezi că majoritatea spun că toate produsele sunt bune şi nu ştiu ce ca să-şi vândă marfa.
Corectorul e bun, la fel şi fardul.
Recomand parfumurile peste 50 de lei, rimelurile, creioanele de ochi/buze, luciuri de buze, genţi, farduri de pleoape, kit sprâncene, contur de ochi nu prea, dar depinde de care e (dacă e din ăla super extend îţi spun că o să se întărească capul, la fel şi restul.
Nu recomand tratamente de unghii, în unele cazuri nu fac absolut bine deloc (unei colege nu-i mai cresc unghiile ca înainte şi se îngălbenesc). Ojile sunt foarte bune, dar şi foarte scumpe, periile acelea pentru unghii nu le recomand.
Demachiantulpentru machiaj persistent recomand.
Deodrantele cu bilăşi spray-urile le recomand iarăşi.
Bijuterii nu recomand absolut deloc, mi-am luat inele şi s-au înverzit.
Gelurile de duş şi periile sunt şi ele ok, dar în afara celei care cică îndreaptă părul.
Pila pentru călcâie o recomand, sprayuri de corp, săpun lichid şi spumantul de baie sunt ok.
Cam atât îmi place mie şi sunt mulţumită. În rest, nişte prostii. Mai ales alea de la Anew, Planet spa şi pnm.