| daηă a întrebat:

Ce as putea face sa scap de alunite?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca cu seva de rostopasca, daca cunost planta, daca nu, sau daca nu gasesti in zona, vezi daca nu gasesti tinctura de rostopasca la farmacie sau plafar.

| criss84 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un dermatolog happy el stie ce sa iti recomande.depinde ce tipuri de alunite ai-

| katala a răspuns:

Daca ai rabdarea necesara, poti incerca cu tinctura de rostopasca; se gaseste la magazinele cu produse naturiste si nici nu e scumpa. Se pun comprese (o bucatica de vata imbibata cu tinctura), zilnic (eu de obicei o pun seara inainte de culcare, pentru ca atunci ma linistesc si nu mai am activitate). Mie deja mi s-a uscat una si acum lucrez la alta mai mare. Procedeul chirurgical mi se pare invaziv si poate dureros si nu stiu cu ce urmari; nu am curaj sa incerc.Multa sanatate!

| onlytiff a răspuns:

Operatie! Si-a facut o colega, nu e dureroasa si trece in aproximativ 2 saptamani. probabil costa destul.nici eu nu stiu big grin

| CosteaVlad a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să le lași în pace. O metodă de a scăpa de ele este prin operație, dar părerea mea este că nu are rost să te complici. O să „câștigi" pe-o parte, dar o să pierzi pe alte 10, în urma riscului de complicații care ar putea apărea după. Așa că lasă-le în pace și nu încerca să „scapi" de ele.
O zi frumoasă! happy

| Elbereth a răspuns:

Operatie (cu laser cred). Altfel nu ai cum.