| mary2mary a întrebat:

Cum pot sa scap de unele alunite (sau daca se poate). Va multumesc! :* happy

6 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Poţi scăpa de aluniţe cu uleiul de ricin, îl găseşti la farmacie. Şi eu mă dădeam zilnic, cam de 2-3 ori pe aluniţă, şi s-a mai micşorat.

| mixxjim a răspuns:

Sa nu te apuci tu sa scapi de nimic fara sa te vada un doctor sa-ti spuna de care sunt. stii bine ca daca te apuci sa le racai poti sa dai si-n cancer, Doamne fereste! deci la medic, sa-ti spuna de care sunt si de ce sunt, in general astea au si o cauza interna (interna, imunitatea etc), poate ai nevoie si de un tratament in paralel. se si pot inmulti deci doctor obligatoriu.

| IgoToHellForThis a răspuns:

Da'ti cu corector si nu o sa se mai vada happy.Si e o metoda chirurgicala dar nu cred ca vrei sa treci prin ea.Asa ca mai bine folosesti fond de ten sau corector rolling on the floor eu folosesc corector deoarece le acopera mai bine ^_^

| ValentinElTPU a răspuns:

Nu poti, decat prin interventie chirurgicala, care costa.

Da-ti cu fond de ten peste ele sau foloseste protectie solara(neaparat).

| nonameeeeee a răspuns:

Pai stiu e cineva cu multe alunite si s-a dus la doctor si le scoatebig grin