| feli20 a întrebat:

Ce fond de ten folositi? Am folosit de la maybelline affinitone 24 h cu microflex, era ok. As vrea ceva cu acoperire destul de mare, dar nu cu efect de masca si nu foarte scump... cele de la vichy parca se imbranzescstraight face, am folosit. Ceva idei?big grin Merci:*!

7 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Iti recomand fondurile de ten de la Max Factor. Cele cu acoperirea cea mai mare sunt Xperience, Miracle Touch, Creme Puff, Lasting Performance, Face Finity si Panstick. Depinde foarte mult de tipul tau de ten. Gasesti cateva din fondurile de ten enuntate mai sus pe: http://www.produsecosmetice.ro/search.php?q_br=14&cat_id=37. Poti folosi fonduri de ten si de la alte firme. Vichy este o firma foarte buna. Poti incerca si de aici. Sper ca te-am ajutat!

| fashiongirl97 a răspuns:

Eu folosesc studio artist de la oriflame, e foarte bun si rezista cam intre 8 si 10 ore. costa 38 de lei parca.

| feli20 explică (pentru fashiongirl97):

Acopera bine?

| fashiongirl97 a răspuns (pentru feli20):

Da e foarte bun, depinde ce tip de ten ai

| oannna3 a răspuns:

Lasting performance de la Mac Factor. Eu am tenul putin deschis, deci am 108... Costa in jur de 50 de lei, dar se merita. daca tot dai un ban in plus, sa il dai pe ceva de calitate! :*

| feli20 explică (pentru oannna3):

Merci! Mai bine ceva de calitate, ai dreptate. Dar nu vichy...sunt foarte dezamagita de firma asta.

| CristianMarius a răspuns:

L'oreal infailible nr 135 sau 140