| anonim_4396 a întrebat:

Ce nu trebuie sa maninc ca sa nu ma ingras?

7 răspunsuri:
| anonim1808 a răspuns:

Poti sa mananci orice si eu tot am zis ca ce sa mananc ca sa ma ingras. tot ce trebuie sa faci e sa nu mananci seara inainte de culcarehappy. eu asa fac si nu m-am ingrasat deloc:* succes!

| Cristina_7247 a răspuns (pentru anonim1808):

Depinde de metabolismul fiecaruia.
Daca esti predispus la ingrasare pentru ca asa iti este materialul genetic, trebuie sa ai foarte mare grija ce mananci, chiar si in timpul zilei.
Unele persoane au norocul sa fie slabe din fire, insa altele trebuie sa acorde putina atentie acestui aspect.

| ramonica1979 a răspuns:

Renunta la paine, sucuri, dulciuri. Si mai ales nu manca seara, decat ceva usor, un fruct, un iaurt.
Si plimba-te mult. Inca mai e frumos afara.
Pe termen mai lung ar trebui sa vezi o diferenta.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Din toate cate putin happy

| Rebecaa14 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci fast food sau sa mananci dulciuri, ar trebui sa manance salate.

| Cristina_7247 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci junk food (chips-uri, covrigei, sticks-uri, etc.), sucurile nu sunt bune deloc, incearca sa nu mananci multe dulciuri, incearca sa eviti excesul de sare pentru ca favorizeaza retinerile de apa, nu manca grasimi multe, alcoolul ingrasa, evita prajelile, uleiul chiar si in stare cruda are foarte multe calorii (poti citi eticheta ca sa verifici).
In principiu trebuie evitate excesele.

| BihBang a răspuns:

In principiu o alimentie sanatoasa,mesele regulate(fara excese),combinate cu sportul, sunt cheia unei vieti sanatoase si unui corp de invidiat... apeleaza la produsele bio, conservantii din alimente contribuie si ei la procesul de ingrasare.