| BiancaB_2401 a întrebat:

Ce parere aveti despre solar? Am nevoie sa ma bronzez intr-o saptamana si ma gandeam sa apelez la solar, dar imi este putin teama ca am auzit ca afecteaza pielea.

4 răspunsuri:
| Joanne a răspuns:

Sincer, nu l-am folosit dar din ceea ce am citit este nociv. Dar cred ca daca este prima si ultima oara nu poate sa iti provoace nicio afectiune grava. Oricum, cel mai bine ar fi sa te interesezi la un dermatolog. Daca tu crezi ca nu e bine cu solarul, apeleaza la autobronzant.
Eu iti urez multa bafta!

| DarQueen a răspuns:

Nu îți recomand solarul, decât în cazul în care vrei să contactezi ceva boală de piele(cea mai frecventă, cancerul de piele).

| JohnnyBi a răspuns:

In 1 saptamana nu faci nimic. solarul se face 1 data la 2 zile. si te duci prima oara 5 minute, dupa aceea stai 7, dupa 8-9 si in final stai 10 minute. deci in 1 saptamana poti merge de 3-4 ori. o sa prinzi o nuanta, dar nu sesizabila. daca stai cum am zis eu nu o sa ai probleme cu pielea. ca iti dau alea acolo si o solutie protectoare

| andrutza1323 a răspuns:

Mda si matusa mea a apelat la asa ceva dar se ia repede. si dupa va fi naspa