| ORGiGii_1610 a întrebat:

Ce parere aveti despre unghiile in gel?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Unghiile în gel costă în jur de 80-100 de lei (făcute la un salon specializat).
Cam după 3 săptămâni va trebui să te duci la "întreţinut" (preţul fiind undeva la 40-60 lei), pentru că va creşte unghia naturală şi acestea cu gel vor căpăta un aspect urât, ba mai mult; este posibil ca unele dintre ele să se rupă (de la jumătate sau pur şi simplu, să cadă). Deşi vei folosi "picătura" sau orice alt adeziv să o pui la loc, nu va mai avea acelaşi aspect pe care îl avea iniţial.Deoarece, stratul de adeziv va face ca unghia cu gel să fie mai groasă faţă de celelalte. Eu am unghii în gel şi sunt nevoită să mă duc la salon din 3 în 3 săptămâni. Mai mult nu pot să le ţin, pentru că mă plictisesc şi de model şi nu îmi place nici aspectul pe care-l au după acea perioadă de timp.
O zi frumoasă!

| Cherry a răspuns:

Nu mi-as punea nici de mi-ar cadea unghiile.Arata mai frumos unghiile roase decat cele care arata dupa ce scoti gelullaughing SINCER.Asa am spus la toate pr mele dar au facut cum au vrut ele, acum sa fie sanatoasehappy

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Unghiile arata foarte naspa si distruse dupa ce dai jos gelul (proprie experienta) straight face

| ralu_1668 a răspuns:

Nu am o parere rea dar mai nou se poarta unghiile scurte in culori tari ori nude si e si mai sanatos

| ORGiGii_1610 explică:

@JBLorenaLoreJB
Se zice ''unghii in gel'''

| XxLorexX a răspuns:

Nu stiu ce e cu unghiile "in" gel. Dar cred ca daca iti faci unghiile "cu " gel o sa arate bine. Dar eu zic sa le faci doar daca ai vreo ocazie speciala, doar asa nu prea se merita.

| Maryana11 a răspuns:

Oribil :-&... vorba lui Cherry:"mai bine arata unghiile roase decat cele in gel"laughing

| sirencik a răspuns:

Mai sa cresti unghiile tale proprii...deoarece am auzit ca gelul strica unghiile si le face mai moi!