| puffy04 a întrebat:

Ce parfumuri persistente cunoasteti?(de parfumurile din magazinele sephora sunt cam dezamagita, pret mare si nu persista cum ar trebui)

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bune sunt și parfumurile de la Federico Mahora.
Pa, pa.

| puffy04 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc:*De Federico Mahora chiar nu stiam.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru puffy04):

Bună.
Cu plăcere. Pe lângă parfumuri au și geluri de duș cât și creme de corp cu un miros excepțional.
Și încă ceva, toate parfumurile, fie apă de toaletă sau de parfum cu mosc persistă cel mai mult.
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Eu iti recomand Coco Chanel Mademoiselle-persista extrem de mult si miroase foarte bine.Il ador.:X

| Camelisa a răspuns:

Buna
Incearca parfumurile de pe aoro!
Eu am comandat cateva si am fost multumita! foarte multumita chiar.Si preturile variaza, poti gasi si oferte.
Ai putea sa incerci.
Uite site-ul http://www.aoro.ro/
Numai bine.

| laura81 a răspuns:

Important este sa cumperi apa de parfum, nu apa de toaleta.
Majoritatea brand-urilor au ambele forme.

Apa de parfum este mai scumpa, dar rezista mai mult

| RoadToNowhere a răspuns:

Ca sa fie persistente, trebuie sa fie si scumpe, fiind de firma.
Eu iti recomand:
Gucci By Gucci - Un parfum moderat cu note de musetel, zmeura, para, crin, patchouli, miere, mosc si portocal, recomandat unui public matur. Parfum romantic, oriental
Giorgio Armani Diamonds - Un parfum moderat cu note de cedru, mandarin si chihlimbar, recomandat unui public matur. Parfum de zi, lemnos.
Giorgio Armani Code
Verra Wang Princess
Donna Karan Be Delicious
Marc Jacobs Daisy
Secret Fantasy(Avon)
Summer White(Avon)
Versace Woman

| puffy04 explică (pentru RoadToNowhere):

Tocmai asta am explicat ca am fost dezamagita de parfumuri scumpe, luate de la sephora(si alte magazine de parfumuri scumpe) si nu au fost persistente, deloc.Ba chiar am fost uimita ca un parfum de la Avon a fost mult mai persistent decat un parfum f scump(exagerat de scump)luat de la sephorahappy