| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca am parul spicuit, varfuri despicate si arse? Nu as vrea sa tund foarte mult din par pentru ca nu imi sta bine, imi place lung big grin. Imi indrept foarte des parul cu placa de intins - cam de 3-5 ori pe saptamana o_o stiu, exagerez si o sa aud multa lume zicandu-mi ca nu e ok si sunt de acord, stiu asta si recunosc ca nu procedez prea bine dar arat oribil daca nu il indrept, serios! straight face Astept sfaturi, pareri, orice. Dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| adyriadry a răspuns:

Buna.big grin
Deci si eu imi indrept parul aproape zi de zi si al meu arata oribil daca nul fac cu placa.
Eu folosesc Basam prima data al spal cu sampon si dupa aceea cu Balsam si nul am aproape deloc ars doar unpic la nunele varfruri si nu se observa deloc doar daca te uiti cu atentie.
Poate te ajuta si pe tine daca nu sunt doar achele samponuri speciale pentru parul ars icearca happy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu tai din el nu poti scapa de varfurile arse, incearca si renunta la placa, altfel risti sa te tunzi la 0

| anabelisa a răspuns:

Sigura metoda, desi nu iti covine este de a-ti tunde parul scurt, astfel o sa se regenereze.
Nu mai folosi placa in fiecare zi pentru ca o sa-ti distruga firul de par si consecintele sunt grave.
Si eu foloseam placa in fiecare zi, deoarece am paul cret, dar am fost nevoita sa-l tund scurt din cauza aceasta.