| Zozolika a întrebat:

Ce sampon imi recomandati pentru par gras? Pls! Mi se ingrasa ff repede... il spal sa zicem duminica, marti mi se ingrasa iar... crying((((

Răspuns Câştigător
| ellaella a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... sad
Acum, de un timp, a inceput sa folosesc Syoss si imi place. Syoss pentru volum (ca al meu e lipsit de volum). Poti sa incerci varianta pentru parul gras.
Insa, mie, la coafor, intotdeauna mi-au zis ca daca ai parul gras, e indicat sa folosesti sampon pentru par normal.
Clasicul ceai de urzica e bun.

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema am tot schimbat sampoanele dar nu m-am ales cu un par cu volum, ci din contra cu matreta.
Cel mai bine incearca sa folosesti masti preparate in casa te ajuta foarte mult http://www.divahair.ro/......frumusete, pe mine ma ajuta foarte mult.

| diana_6879 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres este foarte bun l-am incercat si eu

| EllaBååå a răspuns:

Si eu sunt la fel dar la mine il spal azi si maine e la fel ca ininte de spalare, insa mama mea mi-a dar cu un tratament facut de ea in casa. am da iti au reteta. inainte de spalatul pe capp cu 45 min iti dai pe par si dupa aceea te speli cu ce sampon ai tu nu coteaza.de preferat tot unul naturist
il procuri de la plafar
acum am sa iti dau reteta
o sa ti se para foarte scarbos dar este eficient si o sa uiti de parul gras:
2 linguri ulei de masline + 1 galbenus de ou + cateva picaturi de lamaie (o fiola de vit. C care intareste parul); acestea omogenizate se aplica pe parul curat, se acopera cu o casca de baie si se sta 45 min. dupa care se spala cu sampon;
sper sa te fi ajutat... este un tratament care nu dauneaza deloc sanatatii din cotra este bun si pentru caderea parului.
pa.pa
fundita plz am decat 2crying

| Ayna a răspuns:

In primul rind iti propun masti cu urzica.Sunt bune pentru aceasta problema.
Cind iti speli capul, nu o face cu apa fierbinte, ci la o temperatura de 36-39 grade.
Sampoane sunt bune Normalis,Nivea, Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel), Elmiplant.
Balsamul de par aplica-l doar pe lungimea parului(nu pune deloc pe pielea capului si la radacini).Si clateste foarte bine!
Si ultimul sfat: umbla cit de putin poti cu miinele prin cap!
Succese!

| IancuSilviu a răspuns:

Shauma intensiv

Fundabatting eyelashes