| Andrreachiriac a întrebat:

Ce sunt venele roz si cum se tratează?

Am câteva pe picioare dar credeam ca sunt de la grăsime si nu le-am dat prea mare importantă, dar astăzi am observat ca am si după ureche.

2 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

Dupa ureche e normal sa le ai pentru ca pielea urechii este foarte subtire si se vad la toti oamenii.Venele de pe picioare sunt varice, adica vene sparte sub piele, sunt foarte multe creme/geluri/spray-uri pentru a le estompa

| Radu_Buzas_1991 a răspuns:

Venele acelea roz sunt varice si se pot trata cu medicamente de circulatie, creme si operatii.