| sore18 a întrebat:

Cine imi poate da si mie un regim de slabit, am 57 de kg si vreau neaparat sa slabesc va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te infometezi pentru ca o sa faci mai rau-slabesti un pic si apoi te ingrasi si mai mult.Incearca sa renunti treptat la paine si la dulciuri! acum ca e vara mananca fructe(evita bananele) salate si bea multa apa ca sa te hidratezi.Ar fi si mai bine sa mananci putin si des daca te fortezi sa mananci doar o data pe zi organismul o sa i-a din plin ce are nevoie si e cam degeaba, pe cand daca mananci des si putin te mentii.Incearca daca iti permiti ca in fiecare zi sa mananci o portocala ajuta mult la slabit! Fa si ceva sport...nu te forta! Eu am avut in jur de 68 kg(dar sunt si inalta am 1.75) acum am 62 si ma simt foarte bine,nu mai vreau sa slabesc! Eu nu mananc dulciuri, dimineata mananc orez expandat sau fulgi de cartofi iar peste zi, salate de rosii de ridichi, mere, o portocala si mancare fara carne si fara paine.Fac si sport! 50 de abdomene 50 genoflexiuni si merg si pe jos sau cu bicicleta!(cand am inceput faceam cate 10). Sper ca te-am ajutat! fundita?!

4 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Pai apucate de fumat si de baut caffea la mine tinelaughing)) am 65 de kg am 19 ani si un 1.76 inaltimelaughing

| DaW a răspuns:

Fa 5 ture de bloc sau muta mobila la 18 ani laughing!

| sore18 explică (pentru DaW):

Tu chiar nu ai altceva de facut la ora asta decat sa dai raspunsuri prostesti? Daca nu ai un raspuns cu adevarat bun de ce te bagi in seama?