| HelpBoy a întrebat:

Cu ce este recomandat sa se epileze barbati in zona intima?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu am firul de par negru si relativ gros. Am incercat o crema epilatoare - miroase infiorator, irita si lasa si miros pe piele ce persista si ore intregi.

Am ajuns la concluzia ca ideal e Gilette Blue3.

Ideea e in felul urmator, la inceput baietilor le creste parul pubian cu fire lungi de parca-i o padure. In principiu in zona aceea lama ar trebui sa aiba efectul exact opus celui pe care il crede toata lumea. Dupa o vreme de ras cu acest gilette parul creste mai greu si firul mai scurt. Pielea inceteaza sa se mai irite o data ce descoperi directia buna de ras, zona nu se rade oricum. De ce Gilette blue 3? are trei lame extrem de bune, se curata usor sub jetul de apa si irita foarte putin fiindca lamele sunt bine facute.

Zona de deasupra penisului nu se rade in raspar, se incepe cu miscarea in jos, de obicei firele cresc cumva in jos iar apoi poti da cu aparatul dintr-o parte in alta. Pielea de pe testicole se rade doar de la baza penisului in jos. In cateva luni nu o sa te mai iriti ca la inceput. E musai sa folosesti o spuma de ras buna cu o consistenta cremoasa. Iti recomand Intesa. Spuma Gilette e prea iritanta si nu e suficient de cremoasa. Eventual poti incerca gel de ras.

Ceara epilatoare nu cred ca se poate folosi pe pielea scrotului iar zona pubiana e o zona cu grasime si cred ca doare ca dracu inutil.

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cu penseta.

| Alexandru0007 a răspuns:

Cu spuma de ras, dar cu alt aparat.

| neutrino a răspuns:

Eu sunt de moda veche: nu practic asa ceva, si crede-ma ca nu am avut niciodata reprosuri. Daca tii neaparat, mergi la un salon. Vorba aceea: "obrazul subtire, cu cheltuiala se tine".

| amorezul17 a răspuns (pentru neutrino):

Si cum ii spui acelei femei : Buna ziua as vrea sa-mi rade-ti boasele...

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Poate o sa radeti, dar eu am o masina de tuns micuta cu acumulator si imediat termin

| MoxiMonny a răspuns:

Depinde de preferinte știu băieți care au incercat ceara...dar au ramas la LAMĂ.

| dinhoo a răspuns:

Fii barbat pana la capat. Rade-te!

| EdiC a răspuns:

Cu crema depilatoare... tu stii ce fain si din iese si ii si usor dupa ce o aplici astepti 5 min si dupa aia o dai jos cu apa si gata asa de fin iese
.

| ladyinredsaunegru a răspuns:

Cu orice conisderi tu ca nu iti irita pielea