| Pavăl_Andreea_1995 a întrebat:

Cu sa scap de burtica? mananc orice, dar cate putin, cand mi-e foame

11 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Depinde ce varsta ai. In caz ca esti copil,slabeste sanatos,manacand legume,fructe, carne slaba, fara prajeluri, fara sucuri, fara mancare dupa ora 6 si fa un sport, alergat, orice sport iti place. Sportul te ajuta sa slabesti frumos si mult, mult mai repede.
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai mananci orice, ci doar mancare sanatoasa, la ore fixe nu cand iti este foame si faci sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti manca orice vrei tu, daca esti antisport este greu sa nu ai burtica.

| j1NNNx a răspuns:

Sport! laughing

| Miree a răspuns:

Înfometarea nu este o soluţie! Înfometarea poate produce boli grave, sincer! De ce nu încerci să scapi de burtică prin sport? Dacă ai face 20 de abdomene a câte 3 serii pe zi, consider că este ok.

| DomnulFantastic a răspuns:

Mananca fructe si legume si fa sport

| aniri2000 a răspuns:

Cea mai usoara metoda pentru a scapa de burta si mancand orice sunt abdomenele.

| Pavăl_Andreea_1995 explică (pentru aniri2000):

Am sa incerc big grin Multumesc mult :*

| kidi a răspuns:

Uite aici:Etapa I
Durata 1-2 saptamani, se slabesc 3-5 kilograme pe saptamana.

Se poate manca:
- carne de orice fel;
- oua, in numar nelimitat, preparate oricum;
- grasimi: slanina, unt, margarina, ulei;
- salate: doua cesti pe zi cu telina sau ridichi, muraturi in otet sau saramura (castraveti);
- branza numai uscata;
- bauturi: apa, apa minerala, exclus sifon;
- senzatia de foame - dispare dupa doua zile de regim;
- se slabesc 500 g/zi in prima etapa.

Daca se slabeste prea repede, senzatia de oboseala, ameteala se combate printr-un aport sporit de carne sau prin administrarea de potasiu (doua picaturi intr-un pahar cu apa).

Etapa II
Se slabesc 2-5 kilograme pe saptamana.
Se folosesc aceleasi alimente la care pot adauga 40-60 g/saptamana din cele care lipsesc cel mai mult: branza de vaci, rosii, ceapa.

Etapa III
Sa slabesc 1-2 kilograme pe saptamana.
Se consuma aceleasi alimente, in plus se pot adauga 60 g hidrocarbonati prin cresterea cantitatii de legume consumate funda?

| Pavăl_Andreea_1995 explică:

Am 18 ani

| maryy25 a răspuns:

Fa pe zi 2 serii a cate 50 de abdomene