| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa imi fac bucle cu placa?

45 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Cu placa nu iti poti face bucle, iti poti indrepta parul, pentru bucle foloseste ondulatorul.

| bubu_7778 a răspuns:

Stiu ca sunt anumite placi de par care au anumite striuri speciale pentru bucle.Este o placa de la Remington care are asa ceva insa cu o placa normal nu cred ca se pot face onduleuri

| 1985 a răspuns:

Exista un mod de ati face bucle cu placa dar nu stiu sa iti explic.am vazut in emisiunea lui geta voinea de pe euforia tv... eventual urmareste emisiunile si acolo vei vedea cum

| Anytsa a răspuns:

Mei eu ca sa fiu sincera am o placa un pic mai groasa si imi ies buclele de minune. Nu trebuie neaparat sa fie ingusta cum se zice. Uite eu de aici am invatat -> http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4. Bafta!

| miry a răspuns:

Eu stiu ca iti poti ondula varfurile dar sa iti faci bucle cu placa mai greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii simpluu... exact cum te intinzi numai ca rasucesti placa la 180 grade cand prinzi shuvitza...incearca ...ies perfect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si o placa oarecare si simpla nu speciala face onduleuri chiar bucle am incercat si merge!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate si cu claca......cu una ingusta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi iei o suvita de 4 cm si ondulezi placa lasand-o in jos pe fir

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buclele cu placa se pot face.Eu imi fac foarte des bucle cu placa si arata foarte bine(majoritatea prietenilor spunand ca stau toata ziua in salon(nefiind asa) ). Prima data se usuca parul, pe uma se ia suvita cu suvita de la radacina rasucind o data pe placa suvita si pe urma se trage in jos... e chiar fff simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca poti sa iti faci bucle cu placa ....pffbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pot face bucle cu placa... daca nu stiti cum cautati pe youtube...gasiti filmulete in care explica ce trebuie sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da iti poti face bucle cu placa... ia-ta aici un tutorial http://video.ele.ro/......parul.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat si nu merge.am vazut si filmuletu in care blondei aceleia i se faceau bucle, am incercat la fel ca acolo si nu a mers, poate ca trebuia sa pun vreo solutie pe par ca altfel nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mlm poate nu are ondulator deci se poate face si cu placa bucle uite aici poti vedea cum iti faci bucle cu placa http://video.ele.ro/......parul.html cel mai bine ar fi ca dupa ce ti le faci sa iti dai cu fixativ sper ca te-am ajutat sa inveti cum sa-ti faci bucle cu placa:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar ca voi nu aveti nici o treaba cu ondulatul sau cu intinsul parului! Cum poti spune ca nu iti poti ondula parul cu PLACA? CAND CELE MAI MARFA BUCLE IES DIN PLACA! Exista placi speciala pentru bucle sau exista pur si simplu placi simple cu care iti poti face si bucle pe langa intreptarea parului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.mabella.ro/onduleaza-ti-singura-parul-cu-placa/ aici poti sa vezi cum.si garantez ca ies bine, am incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte simplu fetelor...cine contrazice lucrul asta inseamna ca nu a mai tinut o placa in mana, sau nu a mai incercat. Este simplu. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...ca sa iti ondulezi parul cu placa trebuie sa rasucesti placa. incearca si vei vedea ca iese bine dar depinde de ce par ai daca ai parul moale ai noroc daca nu imi pare rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate face bucle si cu placa. dar nu pot sa iti explic:p:dnu am cum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se face bucle cu placa la fel ca cu ondulatorul pui cite o suvita de par si o intorci de 2 ori, dar poti sa si vezi video, scrii pe google"bucle"siti va aparea, succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=w74e5aXrFs4&feature=related...deci merge sa iti faci bucle f frumoase si cu placa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte simplu...si ies mult mai bine decat cu ondulatorul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foarte usor eu mi-am facut azi de fapt o prietena mi-a facut (nu am stiut cum se face asa ca am improvizat )au iesit superbe si ni m-am dat cu nimic pe par au tinut o zi ...maine nu stiu ce se va intampla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pui niste intrebari de tot rahatu. e placa parul se intinde nu face bucle... ia-ti un ondulator.ratato

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a putea fake bukle cu placa trebuie sa iei fiecare suvita a parului ( parul nu trebuie sa fie neaparat umed) trebuie sa prinzi varfurile cu placa si apoi nsa rasucesti placa in sus pe suvita ca pe o perie de par. Apoi astepti circa 1 min si ii dai drumu. R ezultatul obtinut nu este unul garantat deoarece depinde si de calitatea plaki.