| iloveilove122 a întrebat:

Cum pot sa imi indrept parul fara placa si feon se poate? funda cel mai rapid raspunss :*

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

1.Spala parul cu samponul pe care il folosesti in mod obisnuit;
2. Aplica un balsam hranitor si lasa-l sa actioneze 2 minute;
3.Clateste parul cu apa calduta, nu fierbinte, si raceste-o treptat. Ultima clatire trebuie sa fie cu apa aproape rece. Atentie, clateste parul cu apa rece numai pe lungime, fara sa atingi radacina, nu este nici placut nici sanatos. Apa rece inchide cuticulele si da un plus de stralucire parului.
4.Usuca parul cu un prosop si aplica un pic de balsam leave in apoi descurca-ti. Nu te grabi, fiindca parul ud este mai fragil, si se rupe mai usor.
5. Aplica putina crema de indreptare pe lungimea parului si piaptana-l apoi de mai multe ori pana ramane drept si matasos.
6.Lasa parul sa se usuce de la sine, si piaptana-l din cand in cand ca sa-si mentina forma pana se usuca.
7.La final poti sa aplici un produs de styling, pentru un rezultat de durata.
Crema contine si protectie termica, asa ca daca doresti poti folosi si placa sau peria, sau o poti folosi ca atare.
http://www.fmagazin.ro/frumusete/pr-drept-fr-placa-de-ntins
Succes!

| dianamariana2001 a răspuns:

Da, se poate... trebuie doar dupa ce-ti faci baie sa te piepteni bine si o sa ai parul drept si ca sa se mentine date cu fixativ...

| iloveilove122 explică (pentru dianamariana2001):

Mersi mult la tine a mers?
sa vad daca iti dau fundha

| dianamariana2001 a răspuns (pentru iloveilove122):

Da, a mers..asa fac mereu:*

| DracusorImpielitat a răspuns:

Nu se poate sa il indrepti fara placa sau feon.

| LollypopMe a răspuns:

Nu se poate! Numai cu placa!

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Sarj a răspuns:

Da...se poate cu ondulatoru...

| iloveilove122 explică:

Eu stiu cu ondulatorul til onduleazabig grin