| LovelyGirlA a întrebat:

Cum pot sa scap de cosurile de pe fata cat mai rapid?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este unul dintre cele mai bune tratamente importiva acneei la ora actuală. Este foarte bun în lupta cu coşurile şi pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curată şi uscată de 1-2 ori pe zi. Aici poţi cîţi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Îl găseşti la orice farmacie şi costă în jur de 30-35 RON. Pe lângă folosirea Zineryt-ului trebuie să ai şi o alimentaţie sănătoasă. Mai puţine dulciuri, grăsimi, sucuri acidulate, mai multe fructe şi legume. Poţi să mai foloseşti şi apă termală (îmi place cel mai mult cea de la Avene), o cremă hidratantă, hrănitoare de la Avene, o cremă de gălbenele pentru cicatrici, rămase în urma coşurilor, plus vitaminele E, A, C şi Zn pe cale orală (şi nu numai). Şi este foarte importantă curăţarea zilnică a pielii (dimineaţa şi seara)! Ai nevoie de un gel de curăţare cât mai bun. Interesează-te la farmacie, şi vei fi ajutat/ă să alegi unul potrivit tipului tău de ten.
Dar cel mai bine ar fi să consulţi şi un dermatolog.
Succes.

7 răspunsuri:
| petruta a răspuns:

Buna poti sa cobori acum jos si iei o lamaie o tai jumate si o storci pe fata ta si o lasi asa pana maine dimineata iar maine dimineata sa te clatesti dar ai grija la ochi fiindca te ustura daca dai la ochi.Sau daca nu pune intr-un paharut mik de ala de baut visineata pui o lingurita mica de apa si iei 2 aspirine apoi mesteci ca lingurinta si ea se face un praf alb si tapezi cu un servetel nazal pe fata sau daca nu intr-un pahar de unik folosinta pui 2 linguri de apa si faina de malai si dai pe fata ca acea faina dar trebuie sa te freci ca acea faina mersi sper ca te-am ajutat aceste 3 metode le-am folosit si eu si una dintre ele a mers

| marianna17 a răspuns:

Bea multe lichide si iti recomand sa folosesti crema ClearSkin.E super buna daca te tii de ea. Dimineata si seara

| Disy a răspuns:

Piseaza 1-3 aspirine, pune cativa stropi de apa pentru a se face o pasta si aplic-o pe zonele afectate. Bafta

| ゼロの a răspuns:

Hei nu stiu cum poti scapa de ele, dar cred ca stiu cum poti sa nu mai ai deloc cosuri. Tata mi-a spus ca daca atunci cand faci baie nu te speli bine peste tot, in acele locuri iti vor aparea cosuri.Nu spun ca esti nespalata, dar eu ti-am dat un sfat.
P.S Daca ai incerca sa le storci?

| AlexandrutzaMyy a răspuns:

Date cu crema cu ulei de masline de la AVON minim o saptamana si gata.

| jenimara50cent a răspuns:

Foarte simplu iute asa dupa fiecare baie atunci cand porii sunt deschisi aplica putin spirt pefiecare cos nu este foarte greu si ai sa vezi ca daca faci asta cateva saptamani o sa ti se usuce si or sa cada singure si uite asa scapi de tratamentele costisitoare sau de metodele urat mirositoare babesti!

| zollydede a răspuns:

Iti recomand crema Flocinolon N am folosit-o si eu iar acum fata mea nu mai are nici un cos...