| alleluiaah a întrebat:

Cum pot sa scap cat mai rapid de cosurile de pe fata?

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Nu iti recomand zinerit daca nu ai acnee,zineritul e facut pentru acnee,adevarul e ca usca bine cosul,dar tenul tau se va obisnui cu el si iti vei usca fata pentru nimic,acum nu stiu despre ce vorbesti tu despre cosurile care se fac normal, la toata lumea de la pubertate, sau la acnee, eu cred ca zici de primul caz, deci nu are rost sa mergi la dermatolog si alte prostii si nu da banii pe tot felul de creme scumpe daca intr-adevar nu ai o problema serioasa.Am vazut ca ti s-a spus sa pui usturoi si nu stiu ce,god damn it,nu iti pune in nici un caz usturoi pe fata,arde pielea ca naiba, eu mi-am pus ca aveam ceva pe picior si am crezut ca innebunesc de durere, doare ca naiba si iti arde efectiv fata pentru ca are o tona de acizi in el, la fel si cu lamaia.+ Pastile nu baga in tine pentru cosuri, daca n-ai acnee.Probabil ai un ten mai grasut, eu spre exemplu daca nu ma demachiez intr-o seara, nu ma spal cu gel de curatare, lotiune tonica crema bla bla, a 2a zi am vreo doua cosuri, deci e foarte important sa iti gasesti un gel de curatare adecvat pentru tenul tau, eu il folosesc pe cel de la herbosophyhttps://www.google.ro/......ps?/search gasesti in farmaciile sensiblu cu numai 19 lei,e facut din ingrediente naturale,si bla bla, ia-ti o lotiune tonica, eu am una de la oriflame dar poti sa gasesti ceva mai bun, demachiant bineinteles, daca te speli de 2 ori pe zi minim si te dai cu lotiune tonica dimineata si seara, n-o sa mai ai treaba asa mare cu cosurile.Acum o metoda rapida este masca de aspirina care chiar usuca cosul instant, ai nevoie de o lingurita de miere 2 pastile de aspirina si putina apa, http://www.youtube.com/watch?v=Q-Hksg8B4cQ,aplici pe tenul curat pe cosuri, si lasi sa actioneze cat poti si vei vedea ca iti usca cosul super fain, eu o folosesc demult si inca merge.Bine o sa-ti mai apara un cos aici colo cand esti la menstruatie sau asa, da nu-i mare caz, de dermatolog sau bla bla.Ideea e sa-ti cumperi niste produse potrivite pentru tenul tau,sa-ti faci din cand in cand o data la o saptamana-doua masti potrivite pentru tenul tau, gasesti pe google o gramada, si sa te ti de rutina ta zilnica, de demachiere curatare, tonificare hidratare.

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Am vorbit si eu cu o cosmeticiana si mi-a recomandat gama BIOTEN ( daca nu ai cine stie ce pe fata ) si mastile cu argila. Ma spal dimineata/seara cu un gel de curatare, apoi aplic o lotiune tonica si o crema hidratanta. De 2 ori pe saptamana, imi fac si o masca cu argila. Si incep sa nu mai am asa multe.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Iei o bucatica de vata o inmoi in spirt si aplici pe cosul respectiv. ar fi bine sa te speli si cu apa calda pe fata pentru ca ajuta la uscarea tenului eventual acosurilor de pe fata. dar normal ca e deranjant sa ai tenul uscat asa ca nu il lasi prea mult si aplici si o alifie ceva... faza cu vata si spirt incearca de 3 ori pe zi dar cel mai mult conteaza seara inainte de somn. ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca mastile naturale facute in casa, pe baza de ou, miere, lamaie etc.
gasesti o multime de retete pe net.
bafta!

| KateMiddleton a răspuns:

Incearca Zinerit, super efect

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Daca vrei sa scapai de cosuri cat mai repede foloseste cremele de la GEROVITAL PLANT {verzi}.
Sunt foarte bune, te vor ajuta.
Intr-o saptamana nu o sa mai ai nimic.
Iti garantez.
Sper sa te faci frumoasa din nou.
Pa.

| eueueueueue a răspuns:

Si eu am cosuri pe fata ca si tine.Chiar azi am fost la cosmetica si mi le-a facut.Mi-a recomandat niste creme cu aloe vera si a zis sa ma mai duc la 3 saptamani.Si am mai aflat ca s-a dus si un prieten care a venit chiar cand eram eu acolo(care avea si el ca si mine)si era complet curatat(chiar daca mai avea 2-3 cosuri). Sper ca te-am ajutat. Funda?

| alleluiaah explică (pentru eueueueueue):

Ti-a recomandat o anumita crema cu aloe?

| eueueueueue a răspuns (pentru alleluiaah):

Niste creme de la ForEver care sunt vreo 150 de lei.Dar a zis sa ma consult cu un reprezentant.

| madalinaeueu a răspuns:

Poti sa iei un catel de usturoi si masezi usor direct pe cos, sau storci zeama de lamaie si inmoi o discheta si te stergi cu zeama pe fata sau pui pasta de dinti pe cosuri.la mine functioneaza toate, dar iti zic de pe acum ca de la usturoi si lamaie o sa te usture putin.te dezinfecteaza. sper ca te-am ajutat

| Gladiatorul0 a răspuns:

Spala-te zilnic pe fata dimineata, duma masa si seara SAU atunci cand fata tie putin prafuita ...Foloseste un sapun DOVE sau un sapun cu o cantita mare de Sulf! La mine a functionat!

| Castin a răspuns:

Mergi la dermatolog. Te va ajuta. Eu am ca tratament de dimineata eryfluid+isotrexin gel si seara eryfluid+amestecul dar de dermatolog. Intr-o luna mi-au trecut. Da trebuie sa te tii de treaba, altfel iti apar iar. Ca intretinere mi-a recomandat lotiune si gel de curatare de la iwostin. Cel mai bine sa te vada un specialist in domeniu. Mai sunt bune rosiile, betadina si o igiena buna a fetei.

| Dya1612 a răspuns:

Se spune că statul la soare poate să te scape de coşuri. Dacă eşti timidă încearcă să scapi de această însuşire. Poţi să te mai dai cu creme speciale. Te mai poţi duce la un salon, dar la cât costă acum pensatul, îţi dai seama cât o să coste să scapi de coşuri. O să îi umpli frigiderul cosmeticianei. Sper că ţi-am fost de ajutor.