| Dacii2326 a întrebat:

Cum sa fac sa îmi crească genele mai repede, adică eu îmi făceam genele cu ondulator (de gene) și probabil cum era mai vechi am apăsat mai tare și pe cele din mijloc(de la ambii ochi) mi le-a rupt de jumate, le-am dat cu ulei de ricin dar cresc greu, faza e ca eu ma machez în fiecare zi și dacă afli rimel se vede, până acum mi-am tot pus smocuri de gene dar totuși le-aș vrea pe ale mele

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mama saraca. laughing
Incearca ceva solutie de la farmacie, desi uleiul de ricin e universal.

| Dacii2326 explică (pentru Adry05):

Faza e ca prietenii nu am observat deloc, doar după ce le-am spus eu, nu se vede chiar asa tare dar eu cum îs cu gândul doar la aia le observ laughing

| florinflorescu a răspuns:

Buna, ar trebui sa te informezi inainte sa folosesti produse cosmetice, acestea constin foarteeeeee multe chimicale. desi te fac sa arati asa cum iti doresti, efectul secundar este ca iti deterioreaza sanatatea, la tine ti le-a ars. eu iti sugerez sa renunti la aceste obiceiuri nocive, iar daca nu doresti atunci foloseste produse naturale care sunt mai putin nocive. uleiul de ricin este cel mai bun pentru gene, sprance, par si unghii. dar trebuie sa ai rabdare, nu te astepta sa iti creasca in 2 saptamani. genele cresc foarte greu in ani, iar daca folosesti ulei timpul mai scadem, dar degeaba folosesti ulei daca folosesti aceleasi produse nocive care ti le ard in continuare. in felul acesta nu o sa mai ai parte de gene. daca tii la tine mai mult decat la imaginea ta, ai grija de sanatatea ta. succes.

| anamariarot a răspuns (pentru florinflorescu):

Ce firma crezi ca ar lasa pe piata un produs care sa arda genele? Poate nu stii, dar sunt trecute prin multe teste inainte de a fi puse spre vanzare, iar pentru ce spui tu compania ar putea fi data in judecata si ar trebui sa plateasca multe daune, motiv pentru care toti au grija la ingrediente

| florinflorescu a răspuns (pentru anamariarot):

Ce nu stiti voi este ca aceste produse trec testele pentru ca nu dauneaza pe moment, ci actioneaza pe termen lung. de ce crezi ca anumite produse se retrag dupa 10-20ani, ca se demonstreaza ca au un efect negativ pe termen lung daca sunt folosite zilnic. mai informeaza-te, eu am facut chimie si stiu ce vorbesc. tu te simti atacata pentru ca folosesti aceste produse si le consideri bune, nu accepti ca pot fi si daunatoare, unele, nu toate.

| anamariarot a răspuns (pentru florinflorescu):

Pai daca le iei de la orezari, normal ca-s daunatoare. Alegi dupa ingrediente, te demachiezi corect, iti ingrijesti tenul corespunzator si nu patesti nimic.

| Neagu_Clara_2001 a răspuns:

Exista un rimel special care nu iti va creste genele dar le face sa para mai mari.