| abcdefghijklmnopqrstuv a întrebat:

Cum sa ma imbrac ca sa par mai slaba?

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

De obicei daca porti haine largi lumea isi da seama ca incerci sa acoperi unele zone.Incearca in special hainele negre si stramte.De exemplu blugii si tricouri mulate[negre].
Incearca sa nu porti fuste sau bluze scurte.
Succes!

5 răspunsuri:
| hgfdsa a răspuns:

Evita dungile orizontale, bulinele si tricourile/blugii f. mulati.Imbraca-te in negru, cu diverse forme geometrice.

| SsAa a răspuns:

Cel mai folositoare solutii pentru a ascunde burtica soldurile late sau picioarele groase sunt hainele, de obicei sunt mai folosite hainele de culoare neagra care dau o impresie de stramt care te va face mai slabuta...O alta categorie de imbracamite care te-ar putea avantaja sunt hainele mai largi de exemplu tricouri care nu sunt foarte mulate sau pantalonii din material nu blugi sau bluze mai lungute peste fund care ascund exact ce trebuie big grin sper ca te-am ajutat... FUNDA?

| sonya a răspuns:

Buna,

Incearca sa ai o imagine cat mai buna asupra aspectului tau si sa scoti in evidenta acele laturi pozitive (ochi, zambet, buze).

Poti incerca sa te imbraci sicu haine colorate. Nu doar negru sugereaza ideea de subtiere. Daca stii sa combini hainele colorate, atunci nu te feri in a le purta. Daca esti o persoana miniona, poti inncerca sa pari mai intalta, acoperind tocul incaltamintei.

Inca un sfat ar fi sa nu porti haine prea stramte. Da, poti lua haine mai pe corp care scot in evidenta anumite lucruri, dar nu cu 2 nr mai mici. Acelasi lucru e valabil si pentru hainele largi. Daca le porti, clar vrei sa ascunzi ceva, asa cum spunea cineva mai sus.

Succes!

| alinutzaaa a răspuns:

Pai, in zonele cu probleme ar trebui sa folosesti culoarea negru, si sa le evidentiezi pe cele care te multumesc cu culori deschise, pentru a distrage atentia de la zonele de care nu esti multumita. Nu te imbraca prea stramt, pentru ca nu faci altceva decat sa scoti in evidenta surplusul asa ca opteaza pentru haine mai largi, dar atentie sa nu cazi in extrema cealalta si sa fie mult prea largi. Poti purta de asemenea niste jeansi evazati si lungi cu o pereche de pantofiori cu toc pentru a da impresia ca ai picioarele mai lungi si automat vor parea si mai subtiri. Totodata dungile verticale alungesc! Acum depinde si de conformatie... Daca ai burtica evita sa porti camasa bagata in pantaloni. Cel mai indicat este oricum, sa iti scoti in evidenta partile de care esti multumita, de exemplu, un decolteu frumos te poate distrage si nu vei mai vedea ca persoana respectiva are soldurile late. In zonele cu probleme nu folosi niciun fel de imprimeuri de niciun fel pentru ca nu fac decat sa atraga privirea!

| cristina_8765 a răspuns:

Haine largi, sau hainele negre te arata mai slab