| AnnaDelRey a întrebat:

Cum slabesc? va rogggggggg fundita

Răspuns Câştigător
| 23DiaDia a răspuns:

Ce prosti, nu iti mai pierde timpul cu retete de slabit, creme si aparate am chiar aici varianta cea mai buna, stiu din propria experinata: deci mananci normal dor ca intotdeauna ridicate de la masa inainte sa te saturi, cat inca ai mai manca ceva, apoi renunta la mancarurie cu adevarat grase (carne de porc, chipsuri si orice contine ulei) si nu consuma deserturi in exces, doar asa sa gusti. dupa ora 6 nu mai mananci nimic, doar apa daca tie sete si iti garantez ca intr-o luna esti jumatate din cat ai fost dar tine minte, nu trebui sa ti se faca foame nici o solutie nu e bine cand duce la infometare, daca chiar ti se va face prea foame atunci mananca un iaurt, dar ai grija sa nu fie cu grasimi sau alte lucruri care ingrasa in el:p funda?big grin

15 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Mănâncă între 1000-1400 calorii,nu mânca chipsuri şi mâncare prăjită,nici băuturi carbogazoase...Încearcă să excluzi din alimentaţia ta cam tot ce conţine E-uri. Renunţă şi la prăjeli. Dulciurile îngraşă şi ele,dar ciocolata neagră conţine mulţi antioxidanţi şi face şi bine la inimă.Şi prăjiturelele de casă sunt destul de Ok. Dar ştii vorba : ''Tot ce e prea mult strică''
Ultima masă trebuie să fie înaintea orei 20.
Nu trebuie să bei apă în timpul mesei,deoarece te vei umfla. Indicat ar fi să laşi să treacă o oră după ce ai mâncat ca să poţi bea apă.
Încearcă să mănânci puţin şi des în schimbul a mult şi rar. Ce înseamnă asta?Înseamnă că trebuie să ai 3 mese principale şi 3 gustări. Dar gustările să nu fie dulciuri,ci fructe. Iar dacă nu sunt fructe...poate să fie un iaurt,nişte cereale... Din când în când ai voie să ai la gustare 2 pătrăţele de ciocolată neagră(care fac împreună 100 de calorii)
Încearcă să mănânci mai multe proteine şi mai multe fibre(fructe şi legume) şi mai puţini carbohidraţi. Asta nu înseamnă că trebuie să elimini complet carbohidraţii. Doar redu-i. Eu spre exemplu am slăbit şi cu 5 felii de pâine pe zi. happy Bine...pentru mine asta este chiar puţin.
Analizează-ţi regimul alimentar şi descoperă ce consumi în exces. Redu consumul acelui aliment şi vei slăbi sigur. winking
30 de minute de sport de 3 ori pe săptămână ar mai trebui să faci.
Pe scurt: -Euri/prăjeli/carbohidraţi+proteine/fructe/legume+sport= -0,5 kilograme pe săptămână(la început puţin mai mult)
Şi chiar merge! happy
Îţi urez succes!

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Anutza!
ca sa slabesti trebuie sa faci sport, sa nu mananci grasimi, sa nu mananci dupa ora 7 seara si cam atat.
Succese!

| Chris88 a răspuns:

E simplu! mananci putin si alergi mult! atat. nu te prostii cu diete, medicamente si alte alea. se rezuma fix la mancare si miscare

| DiamondShine a răspuns:

Ti-as recomanda niste pastile pe baza de tomate(stiu de la o pr ca dau rezultate vizibile in timp scurt), dar cred ca nu ai varsta potrivita pentru asa ceva, deci o sa-ti recomand sa consumi zilnic f multa apa cu lamaie(asta am incercat eu intr-o vara cand vroiam doar sa ma hidratez si surpriza:am si slabit vizibil in 2 luni).Nu manca decat o feliuta de paine la o masa(in caz ca nu poti manca fara paine, mananca graham), nu manca cu mai putin de 5 ore inainte sa adormi.Incearca sa faci miscare in fiecare zi(Ps:mergi cat mai mult pe jos,chiar ajuta f mult).Eu una, cu astea m-am mentinut mereu pe linia de plutire, am 1.65 si 48 de kg.Succes si tie!:*

| Bubz a răspuns:

DEci ma doare capu' d la raspunsurile d mai jos.asculta'ma p mine! Deci... Mananci cat se poate de normal in cantitati mai mici, manamca multe fructe in special mere( app bananele ingrasalaughing) consuma ceai sau apa plata in loc de sucuri sau mai stiu eu ce prostii pentru ca si sucurile fara acid ingrasa, incearca sa mananci din ce in ce mai putina paine pana poti sta o zi intreaga fara ea( paine) incearca sa practici si un sport dar daca nu ai timp fa acasa pe zi cate 30 min de exercitii asa poti alege zona in care vreai s lucrezi.Ai grija d tine si sa nu faci prostia sa renunti la mancare! sunt sigura ca vei reusi sa ajung exact asa km iti doresti!:X Bafta!

| Emilia23 a răspuns:

'Heii` te ajut eu sa slabesti`. da-mi idul tau prin mesajj`! si iti dau eu multe retete de slabire le am in calculatorhappy te astept.

| EmmaLoLy a răspuns (pentru Emilia23):

Si eu vreau sa stiu cum pot slabi..id me. emma20@yahoo.com

| MiniieKidda a răspuns:

Păăi in poza nu pari grasa nu stiu de ce iti faci grijii
Cred ca cineva te-a facut grasa sau ceva.dar totusi daca vrei sa slabesti evita mesele dupa ora 6 seara si manaka dimineata cel mai bine si dupa la amiaza mankaka iar si dupa gata. eviti ciocolata si uleiul mult :d bafta straight face Si p.s nu fa chestia cu retele ca nu merge laughing decat daca vrei sa mananci makare care nu iti place fara carne si fara chestii decat legume dinalea.

| Adelina9990 a răspuns:

2. Exercitiile fizice sint esentiale

Paradoxal, uneori poti sa constati ca sportul ti-a adus citeva kilograme in plus, iar aceasta fiindca muschii cintaresc mai mult decit grasimea. Totusi, practicarea exercitiilor fizice intensifica metabolismul, consumind o cantitate mare de calorii. In plus, iti sculpteaza corpul, ti-l modeleaza, fiind indispensabila mai ales atunci cind se slabeste mult dintr-o data; altfel, pielea se lasa, incepe sa atirne si poti sa ai surpriza ca arati mai rau decit la inceput. Exercitiile fizice cresc tonusul muscular si cel psihic, te ajuta sa te simti activ, plin de energie si de voie buna. Ele actioneaza benefic asupra tuturor organelor corpului, care devine astfel mai sanatos.

Citeva recomandari

Pentru cei tineri si nelinistiti

Nu trebuie sa fortezi de la inceput, sa transpiri, in speranta de a obtine rezultate spectaculoase dupa o zi sau doua: in cel mai bun caz te vei alege cu o febra musculara. Pentru a reusi sa slabesti, exercitiile fizice trebuie practicate regulat. Sfatul astrologului: incet, dar sigur.3. Mincare + tv = adio silueta

Este ceva atit de banal incit imediat ne vine in minte imaginea unei femei grase, patrate, cubice care sta la televizor si infuleca la dulciuri cu nemiluita. Acest personaj, uneori in varianta masculina, apare in multe filme si noi ridem de el de fiecare data, asezati confortabil in fotoliu cu o gustarica dinainte.

Mincatul in fata televizorului este un obicei foarte daunator, deoarece nu-ti dai seama ce si cit maninci. Cu ochii la tv, inghiti cantitati impresionante de biscuiti, chipsuri, popcorn, ciocolata, inghetata, alimente fara vitamine, cu un continut ridicat de calorii. Cum pentru a sta pe scaun nu ai nevoie de atita energie, rezultatul e ca te ingrasi pe nesimtite.

O placere irezistibila

Numai cind maninci la film poti sa gusti actiunea. Vezi cum eroii tai preferati se lupta cu baietii cei rai, iti creste adrenalina, nu poti rezista sa nu participi si atunci iti iei o portie dubla de cartofi prajiti.

Ce poti face

Ar fi frustrant sa-ti refuzi aceasta placere. Totusi, incearca sa alegi alimente mai sanatoase, cu putine calorii, de pilda morcovi cruzi, mere, struguri, alte fructe.

Un mijloc de a alunga plictiseala

Se intimpla sa nu te intereseze ceea ce vezi la televizor. Cu toate acestea, stai fiindca nu ai ceva mai bun de facut. Atunci maninci ca sa adaugi emisiunilor insipide ceva sare si piper. Ori, mai grav, nu ai chef sa te apuci de lucru si mincatul e un pretext ca sa lenevesti mai departe la tv. Astfel iti linistesti constiinta si te minti pe tine insuti.

Ce poti face

In caz ca te plictisesti la televizor, nimeni nu te sileste sa ramii acolo. Daca nu ai treaba, gaseste-ti o ocupatie care sa te atraga. De exemplu, iesi la plimbare ori citeste o carte. Nu trebuie sa stai ca o planta, fii activ!

| robySz a răspuns:

Renunta la tocanita care iti umple stomacu` happy si inlocuieste`o cu fructe. In niciun caz sa nu te gandesti ca daca renunti la mancare vei slabiwinking. Dar renunta la carnitza laughing

| dracu183 a răspuns:

Fumezi

| MarryAnna a răspuns:

Buna! Pai in primul rand fa sport, consuuma multe fructe si legume proaspete, nu manca dupa ora 7 seara, nu maca produse de tip fast-food. Sper ca te'am ajutat!happy

| vasibossss a răspuns:

1.Nu te apuca de fumat, o sa-ti faca pofte ciudate, si crede-ma nu-ti face bine.
2.Nu manca dupa ora 6, doar fructe.
3.Bea apa cu o jumatate de ora inainte sa mananci, si nu bea in timp ce mananci.
4. Dulciurile, stop!
5.Fa exercitii in fiecare zi incearca pe antrenamentul asta, scrie asa,, exercitii de incalzire,,
6.Seara dupa ce mananci sa faci 20 min de alergare pe loc, pentru ca organismul o sa creada ca mancarea pe care ai consumat-o e grasime, si.
7.Bea apa, nu te chinui dar minim 2 l
8.Nu te zgarci la mancare.
9.Mananca piept de pui fiert cu legume mi-am
*10*.Esti foarte frumoasa fundita?
Pup! nana

| elapunk a răspuns:

Buna,si eu aveam aceeasi problema, mancam de la un timp multe dulciuri, mancam seara si beam in fiecare zi sucuri.sigur ca nu te poti abtine de la dulciuri sau de la sucuri.eu am mai mancat si dulciuri si am baut sucuri, dar nu ca ininte si am slabit in 3 luni 10 kg.aaa da si nu am mai mancat asa prajit.sucessss!