| anonim_4396 a întrebat:

Daca renunt la grasimi, paine alba, dulciuri, sucuri si alcool timp de 9 luni si fac miscare cat de cat, nu mai mananc seara decat foarte putin la 8:15 pm si mai mult dimineata la 8:00, beau 2L de apa pe zi si dorm 8-9 ore am sanse serioase sa slabesc?

8 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Daca renunti la paine, grasime dulce, carne, toate de-o data vei slabi, dar dupa un timp scurt corpul se va obisnui si te vei ingrasa si fara respe tivele alimente. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa stii cum sa le combini. Asta te poate ajuta un nutritionist
Ca sfat din partea mea: Nu combina niciodata carnea, branza, ouale de-o data sau cate 2

| NadarraXD a răspuns (pentru UserRo10):

Dar carne cu paine alba si lapte crud?!

| DovleacTurbat a răspuns:

Slabesti daca esti in DEFICIT caloric NU daca nu mananci dupa care nu stiu ce ora si alte povesti de radio sant. Organismul are nevoie de grasimi, de ce le-ai da la o parte? Painea alba o poti inlocui cu una din cereale integrale mult mai "sanatoasa".

| farfuriaverdex a răspuns:

Daca vrei sa renunti la ceva. renunta la dulciuri, cauta sa le inlocuiesti cu fructe (doar in prima parte a zilei si la distanta de mesele principale), renunta la fainoase si alimente procesate care pe langa ca nu au nutrienti sunt si pline de zaharuri si e-uri, include multe legume si daca faci si miscare/sport cu siguranta vei slabi. Nu uita sa ai rabdare, este ca o aventura, te vei bucura de fiecare pas facut si nu te raporta la altii, nu iti compara rezultatele cu ale altora, suntem diferiti. Mult succes! happy

| farfuriaverdex a răspuns:

Iar in privinta grasimilor, nu renunta la ele dar apeleaza la cele sanatoase, uleiul de masline extravirgin (acesta nu se foloseste la prajeli) ulei de floarea soarelui presat la rece (acesta se poate folosi la prajeli, fierbere etc), tot ce inseamna seminte, nuci, alune sub forma cruda si mai ales fara sare (contin multe proteine, grasimi sanatoase). Si fereste-te de alimentele degresate sau cu grasime 0, acestea contin foarte mult zahar.

| AleexisViol3t a răspuns:

Sa zicem ca da, cu toate ca sportul este cel mai bun pentru a slabi

| anonyymuusss a răspuns:

Important e sa mănânci mai puțin, iar seara trebuie sa nu mănânci cu 3h înainte de culcare.

| goldi a răspuns:

Da, daca rezisti atatea luni.