| KirigayaKirito a întrebat:

DAU FUNDABuna, stie careva cum sa imi intind parul intr-un mod natural? Adica fara sa folosesc placa(parul meu nu suporta placa si se arde si se face naspa, chiar si la coafor am acelasi rezultat). Nu vreau sfaturi cum sa folosesc placa si un mod in care sa imi indrept parul fara creme si prostii ca am incercat si nu mai imi trebuie.Si o zi macar sa ma tina! Plzzz, Dau fundita la care ma ajuta si vot la toti! PWP:X

Răspuns Câştigător
| theBella a răspuns:

Pai eu zic dupa baie sa iti dai cu un balsam pentru par aproape uscat apoi te limpezesti.iti freci parul cu un prosop, il piepteni pana sta drept il usuci cu feonul iar apoi il piepteni inca odata.sa incerci sa te culci cu parul drept sub tine daca faci baie seara.o, si nu da prea mult din cap.o sa tina.pe mine ma tine!:;

| KirigayaKirito explică (pentru theBella):

Da e o ideea dar problema e ca eu am un par foarte cret(nu afro dar multe bucle si bucle) si nu stiu daca o sa reusesc laughingSper sa imi iese cv! Ms! PWP

| BulinutzaMov_6486 a răspuns (pentru theBella):

Pai si cum pot sa ma culc cu parul drept sub mine?:S

8 răspunsuri:
| Bteen a răspuns:

Sau mai simplu. Te speli si, te dai cu ceara de indreptat parul si apoi te piepteni.

| Bteen a răspuns:

Fara primul "si".

| theBella a răspuns:

Foloseste un balsam pentru par aproape uscat.freaca-ti bine parul si piaptana-l.usucati-l cu feonul si culca-te cu el drept sub tine.o, si nu da prea mult din cap. tine!:;

| ℓαυяα a răspuns:

1.Usuca-l cu foenul
Ca sa ai cele mai bune rezultate, spala-ti intai parul apoi foloseste un balsam puternic hidratant. Lasa balsamul sa actioneze asupra parului cel putin un sfert de ora. Clateste si treci la uscat parul cu uscatorul. Nu oricum: de la scalp catre varfuri, folosind si o perie deasa, cu dinti de sarma. Acest fel de a-ti indrepta parul va face ca rezultatele dorite sa tina pana la urmatoarea spalare.

2.Perie de indreptat
Dupa ce parul a fost spalat si tratat cu balsam, parul trebuie pieptanat de la radacina spre varfuri, adaugand, daca este posibil, ulei sau apa. Vei folosi o perie rotunda pe care sa o pui la uscator. Pregateste-te sa pierzi ceva timp, dar si sa te bucuri de rezultate.

funda?batting eyelashes