| TheBestLife a întrebat:

De cite ori pe saptamana e necesar sa ma folosesc de scrub pentru a scapa de punctele negre?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana. La inceput vreo 5 minute si ulterior poti mari durata ''procedurii'' pana la 8 minute maxim.

5 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Sa nu faci prostia sa folosesti scrub de atat de multe ori pe saptamana, vei ajunge sa iti iriti pielea fetei iar mai apoi vei regreta! Eu am folosit scrub de la Nivea doar o data pe saptamana, cand faci dus, aplici scrubul si cu buricele degetelor il intinzi pe toata fata, fruntea, obraji si faci miscari circulare, sa zicem 1, 2 minute de masaj, dupa aceea cu apa calduta il speli! Nu este indicat sa-l folosesti de prea multe ori deoarece iti iriti pielea fetei care este sensibila!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi buna!

| IMC90 a răspuns (pentru ICPreda):

De 2 ori pe saptamana se foloseste, intreaba medicul Dermatolog sau farmacistul daca nu ma crezi. Unii recomanda chiar de 3 ori (pentru tenul cu probleme).

Tu crezi ca eu am raspuns in necunostinta de cauza? Sau ai tu dezvoltate niste studii individuale pe un esantion de cateva mii de pacienti? Atentie mare, ce este valabil la tine nu este neaparat valabil si la altii.

| ICPreda a răspuns (pentru IMC90):

Fiecare il foloseste dupa bunul plac pana la urma urmei insa folosirea in exces va cauza pielii fetei. Daca doresc sa intreb medicul dermatolog o pot face cu usurinta doar printr-un apel telefonic sora mea fiind unul dintre ei de ap roximativ 14 ani... deci nu vorbesc doar sa ma aflu in treaba!
O zi buna!

| TheBestLife explică:

As putea sa-mi expun fata la aburi iar apoi sa-l folosesc...cred ca va fi de folos

| allexia_9951 a răspuns:

Daca folosesti scrub ramai doar fara "capace" la punctele negre restul ramane in piele, deci mergi la cosmetica.