| anonim_4396 a întrebat:

Decolorantii Syoss ard la fel de mult parul (il distrug mai bine zis) ca ceilalti? Alti decoloranti mai buni sunt? happy
Am parul roscat inchis si vreau sa ajung la un blond mendiu spre saten.
Funditaa!

Răspuns Câştigător
| AmelyRain a răspuns:

Nu am incercat niciodata decolorat Syoss, m-am decolorat de mai multe ori cu pudra decoloranta si solutie revelaoare care se gasesc in supermarket. Pt mine au mers foarte bine, sunt de 3 feluri: 6 % care e cel mai slab pentru decolorare medie, 9 % pentru decolorare cat de cat puternica si 12% recomandat pentru suvite. Oricum, fiecare decolorant are aceleasi efecte si parul nu o sa iti iasa din prima blond, decat daca il decolorezi de vreo 2/3 ori la rand si ti se face aproape alb. Poti sa ti-l decolorezi cu un 9% ( sau cu un echivalent in caz ca iti cumperi syoss sau de la alta firma ) si apoi sa te vopsesti cu o vopsea normala ( de preferat cu o nuanta mai cenusie ca sa estompeze protocaliul care o sa iti iasa in cap). Sa ai grija si la radacini, in caz ca sunt crescute, acestea se vor decolora mult mai tare decat restul parului si vei avea un blond pui la radacini si pe lungime portocaliu. Cat despre distrugere, eu mi l-am decolorat de 3 ori pe al meu si arata foarte bine, folosesc la fiecare spalare masca de la Elseve ( una cu capac rosu ) si se regenereaza in cateva saptamani. Bafta!