| AlexandraCretu12 a întrebat:

Epilare cu ceara sau epilare cu aparatul de ras? Care este cea mai buna metoda?

7 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Epilarea cu epilatorul
e eftin
nu iti creste des
o poti face oriunde (eu ma epilez la serivici laughing )

| 49Days a răspuns:

Acum spun ca ceara. Pentru ca il trage din radacina si nu se strica niciodatabig grin
Eu ma fac cu epilatorul dar nu mai e bun rupe firul si ramane urat, creste sub piele stii ce zic.

| Ella192 a răspuns:

Ceara, pentru ca scoate firele de par din radacina, dupa o sa ai parte de o piele fina timp de 2-3 sapatamini si firul va fi mult mai subtire. Deja depinde de tine ce fel de ceara folosesti fierbite sau rece, orcicum ambele isi fac bine treaba. Nu uita dupa sa folosesti ulei de arahide sau de masline contra iritatiilor.

| roxanaandreea a răspuns:

Cu ceara, categoric! Parul creste mult mai greu decat dupa aparatul de ras, creste mai subtire si chiar mai rar. E mai dureros dar cu timpul te obisnuiesti. Succes!

| Ioyo a răspuns:

Cu ceara este mai bine pentru ca iti cresc firele de par mai greu si mai subitiri

| MariaMmc a răspuns:

Epilarea cu ceara, dar la salon