| Buburuzza a întrebat:

Epilatul pe maini, argumente pro sau contraa?

p. s. Nu duc lipsa, si mi se pare chiar total inestetic.

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

Si eu am aceasta problema! M-am epilat de vreo doua ori cu ceara si pot spune ca regret acest lucru! Parul a devenit si mai des, prin urmare mai evident.
Situatia sta in urmatorul fel: ori te accepti asa cum esti, ori te epilezi tot timpul!

8 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Eu ma epilez pe maini, deci sunt pro.

| G a răspuns:

Pro. mai ales la brunete. e dizgratios sa vezi o fata frumoasa, finuta, imbracata elegant si cu par pe maini.
dar la barbati parul pe brate e un must-have. laughing

| 009 a răspuns:

Sa zicem pro...thinking

| IrinaAndreea a răspuns:

Si eu am par maricel pe maini, dar e blond, de aceea pana acum l-am lasat asa cum e. Ma gandeam sa ma epilez in vara asta, dar e clar ca odata ce ai inceput trebuie sa te faci mereu si nu cred ca e chiar cel mai placut lucru din lume sa mai ai o grija in plus. Daca era brunet, sigur imi asumam riscul si ma epilam. Totul depinde si de tine! big grin

| Alex_2741 a răspuns:

Mmm thinking e ca epilatul pe picioarehappy unele fete si baieti se fac si pe maini si pe picioare si in alte zone happy. nu e o chestie nouahee hee. ca si unii barbati sau baieti care isi fac unghiile cu lac:X. se respecta : si arata ca sunt curati si niste domniwinking. nu inteleg de ce rade lumea de ei

| Florry19 a răspuns:

Depinde de perspectiva. Mie mi se pare aiurea... o sarcina în plus pentru nimic. Daca lucrezi în domeniul modei sau în televiziune, pentru mine atunci ar fi acceptabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru baieti epilatul pe maini e ceva de neinteles dupa parerea mea...la fete e ceva acceptabil avad in vedere ca e inestetic sa vezi o fata cu "blana" pe maini.Cat despre epilatul pe picioare la baieti/barbati e ceva necesar in cazul in care practica un sport de performanta ex fotbal, handball, culturism, inot etc dar sunt si exceptii.la fete. dupa parerea mea e ceva ce nu ar trebuit sa lipseasca e total dezgustator sa vezi o femeie cu par pe picioare... Take Care!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contralaughing)