| 010101012 a întrebat:

Este adevarat ca fondul de ten sau corectorul creeaza riduri sau le umple pe cele existente deja? Poate dauna folosirea acestor produse acneei?

Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Corectorul și fondul de ten acoperă micile defecte ale feței cum ar fi pete, puncte negre, pistrui și chestii de genul.
Folosirea lor nu îmbătrânește tenul și nu provoacă riduri dacă știi să le folosești. După ce te dai cu cele două, seara îndepărtează-le cu lapte demachiant sau spală-te bine-bine pe față. Să nu rămână nimic pe piele peste noapte.
Și în privința acneei, ai face bine să nu te dai cu prea mult fond de ten pentru că acela îți astupă porii și poți să provoci o infecție mai gravă a pielii.
Și dacă te dai cu "prafuri" din astea pe coșuri n-o să-ți dispară mai repede, ba chiar se pot agrava.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu creaza riduri.
Da, poate agrava acneea.

| BeeaBeatrice22 a răspuns:

Daca folosesti produse de calitate, si nu in exces, nu are ce sa ti se intample, dar produc un rezultat mai bun produsele naturiste (gen uleiuri, chestii blabla) pentru cosuri, insa sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu vor reaparea, asa ca daca ai doar vreo 2-3 cosuri trebuie doar sa le accepti, pentru ca fondul de ten poate dauna. Funda?