| Zambaretu1 a întrebat:

Ziceti-mi si mie o crema care o pot lua de la farmacie, care sa albeasca pielea(tenul/mainile/picioarele), antirid si pete. Multumesc

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bun.
Dar tu ce vârstă ai de vrei o așa cremă minune?
Pa, pa.

| justlovee a răspuns:

Aici gasesti niste creme foarte bune pentru albire, pistrui si antirid: http://www.pcfarm.ro/subcateg/1018/Albirea-tenului

Iar pentru albire poti folosi si niste masti naturale care te vor ajuta sa ai o piele alba:

1. Amesteca un albus de ou cu 3 linguri de zeama de lamaie si o lingura de ulei de masline si aplica pe fata, lasand sa actioneze 10 minute. Clateste cu lapte dulce si repeta procedeul pana ajungi la rezulatul dorit.

2. Amesteca faina cu destul lapte pentru a crea o pasta. Aplica pe fata si lasa 10-15 minute, dupa care clateste cu apa calda.

3. Consuma alimente bogate in vitamina C, care ajuta la reducerea productiei de melanina.

4. Fa baie cu sapun de papaya.

Sper sa te ajute. Bafta!:)

| marian000 a răspuns:

Biazollaughing