| NiceBaby a întrebat:

Fetelor care purtati tocuri.
La ce virsta ati inceput sa purtati incalataminte pe toc sau cu platforma? eu ma gindesc la 14 sa incep, nu ziceti ca e devreme, la noi in scoala la 12 incep sa poarte tocuri fetele.

Care sunt mai comode? Cred ca o sa-mi cumpar pentru inceput cu platforma.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am purtat după vârsta de 18 ani pantofi cu toc.
Pa, pa.

| ºPishcotº a răspuns:

Eu pe la 14 anihee hee. Aaa si am avut pe la 13 ani cu platformahee hee. Eu zic ca e o varsta potrivita!happy

| Denisa a răspuns:

De la 14 ani direct cu tocuri. La inceput am inceput cu tocuri inalte de 6-8 cm iar acum port tocuri de peste 10 cm. Ador tocurile. Nu am numai o pereche de adidasi restul articolelor de incaltaminte imi sunt toate cu tocuri si foarte inalte. Nu e adevarat ca tocurile iti strica mersul, chiar citeam un articol despre asta si pe langa ca nu strica mersul mai iti face si gamba frumoasa. Poartale cu incredere:*

| DenysaLove a răspuns:

Eu de pe la 12 am inceput cu cele cu platforma.
acum la 14 ani am inceput cu tocuri.

| georginika a răspuns:

Eu pe la 13 ani am inceput sa port platforme.sunt cele mai comode si nici nu`ti "strici" mersul.

| Turquoise a răspuns:

Buna ideea cu platforma. O sa imi iau si eu peste cateva luni, la 16 ani.Acum nu prea mai am unde sa le port big grin

| lavynika a răspuns:

Nu e devreme, stai linistitalaughing. Este bine sa incepi cu platforma si eu tot asa am inceput si acum pot sa merg pe orice fel de toc.bafta:*

| Anonim_5618 a răspuns:

De la 14

Răspuns utilizator avertizat
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Eu am aproape 13 ani și umblu cu tocuri, doar că sunt mai miciwinking De la 14 ani este bine să porți tocuri, dar doar dacă ai piciorul destul de dezvoltat! Succes!

| raluk200 a răspuns:

Am peste 14 ani si nu port foarte des tocuri... poate la scoala din cand in cand. Nu prea iti recomand sa le porti de la o varsta frageda fiindca pot avea urmari grave la maturitate (gen gauri in picioare, picioare umflate, varice).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am inceput tot cu platforma. Si iti recomand si tie. E mult mai usor. Nu vroiam sa merg ca si cum am baut minim 10 beri asa ca am luat-o usorlaughing. Dupa, am inceput sa port si toc, deja ma obisnuisem si totul era ok. Am prietene care au inceput sa mearga de la inceput cu tocuri destul de inalte si mergeau aiurea. Acum depinde de tine, de cum te descurci.Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai comode sunt cele cu platforma cu siguranta. Desi nu ti-as sugera sa porti tocuri. Am vazut de curand la TV un doctor vorbea despre asta si tocurile influenteaza in mod negativ cresterea, poti sa ajungi sa ai probleme cu coloana sau chiar varicesad. Deci iti sugerez sa porti doar la ceva ocazii mai speciale, nu tot timpu`.happy Varsta ideala sa incepi sa porti tocuri ar fi 19 anithinking(nu`nteleg de ce nu 18 da` ma rogbig grin). Is atatia papuci si balerini draguti, de ce sa apelezi de la 14 ani la tocuri?big grin.

Oricum multa bafta si sa fi iubita`!:*:*:*

| 11alexandra2002 a răspuns:

Eu de la 12. Am inceput cu platforme.