| Bubbico a întrebat:

Fetelor, ce preferati: gel de par, spuma, ceara sau fixativ? Si de ce?

14 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Cel mai des folosesc fixativ. De ce?
Pai:
- spuma, desi da volum, imi imbacseste parul + ca nici nu ma prea incanta pe mine sa dau cu produse in plus la radacina parului (am observat ca in singura perioada din viata mea cand am folosit spuma dupa fiecare spalare imi cadea parul destul de uratel; bine, asta nu e obligatoriu la toti, eu spun din proprie experienta)
Gel - nu am folosit pentru ca am parul lung si drept si nu am nevoie de o fixare asa puternica;
Fixativ - de fiecare data dupa ce imi ondulez parul sau dupa ce il usuc cu capul in jos dau o tura de fixativ, mai stau 30 de secunde si apoi ma ridic si obtin un volum dragutel;
Ceara - foloseam, in prezent nu mai folosesc. O foloseam cand aveam o tunsoare in scari, luam putina ceara intre degete si dadeam pe varfurile firelor de par pentru mai multa stralucire dar tin minte ca trebuia mereu sa ma spal pe cap dupa ca imi imbacsea parul urat de tot (ce-i drept, e foarte posibil sa nu fi fost nici ceara dintre cele mai bune).

| mona a răspuns:

Prefer spuma de par pentru ca e mai practica si mai usor de utilizat

| SabinaRsT a răspuns:

Eu prefer ceara deoarece nu incarca parul si fixeaza destul de bine coafura.

| Chαяtreux a răspuns:

Cred ca o ceara buna este cel mai potrivit produs thinking

| thewomaninwhite a răspuns:

Spuma imi place pentru ca imi ofera un par mai ondulat exact cum imi place

| AndaDaniela a răspuns:

Spuma...Mie una parul nu.mi accepta orice produs, doar spuma si altceva nici nu vreau sa folosesc.

| girl00 a răspuns:

Eu folosesc fixativ de la garnier...este foarte bun si nu incarca parul ^-^

| andreeamihele a răspuns:

Eu prefer spuma deoarece imi coafura tine mai mult timp.

| Iuliana186 a răspuns:

Spumă şi câteodată fixativ.

| Δna a răspuns:

Gelul si fixativul imi sta mult mai bine cu el, si in primul rand parul meu nu accepta chiar pe toate acestea. deci eu iti recomand gelul mai mult decat fixativul nu stiu. Bafta

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Spuma nu incarca parul (asta daca nu pui ca nemancata), nu creeza efectul ala de 'par de carton' si e si usor de folosit.

| Atheea a răspuns:

Nici unul din produsele de mai sus. De ce? Dauneaza sanatatii parului.

| x3Sunshine a răspuns:

Gel de par!
Pentru ca imi face parul mai pufos big grin

| bubblesinthebottle a răspuns:

Spuma deoarece e mai usor de aplicat si nu intra in ochi ca si fixativul