| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Fixativul dauneaza parului? Daca da, in ce mod?

Răspuns Câştigător
| alexandru_4652 a răspuns:

Da dauneaza calitatii firului de par si a tenului.
calitatii firului de par - il subtiaza iti i-a din luciul si din vitamile.
tenului - daca folosesti fixativ pentru o perioada medie de timp iti vei de seama ca parul sau se rareste - te vei trezi dupa dus cu cada plina de par. eu iti recomand sa renunti la fixativ si placa de par. eu depilda folosesc fixativ natural. din produse naturale. [ plante ] sper ca tiam putut fi de ajutor.

4 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Da, ți-l îngrașă foarte tare, și produce căderea părului.

| Etxd a răspuns:

Buna sa stii ca da dauneaza, pentru ca il incarci cu foarte multe substante chimice.Acesta trebuie folosit doar la ocazii speciale sau atunci cand este neaparata nevoie.Dar folosit aproape zilnic... poate sa iti degradeze firul de par.Eu una zic sa nu il mai folosesti atat de des decat atunci cand ai mare nevoie. Sper ca ti-am fost de ajutorlove struck

| Adiitza a răspuns:

Da e naspa. nici ca mai folosesc. Cade PARUL!

| Lauric a răspuns:

Da dauneaza si mediului inconjurator dar si parului, adica o sati pice parul