| Lecsii98 a întrebat:

Heei! Buna, am pierce in limba de doua zile si nu e problema ca e foarte umflata dar am o durere ce duce pana in partea stanga a gatului sad si sub limba curge un lichid alb-galbui. Puteti sa imi spuneti daca e normal asa ceva sau nu, sau macar. cum as putea sa scap de durere. pentru ca nici sa mananc nu prea pot :*
Mersii :*

Răspuns Câştigător
| SaschaM a răspuns:

Daca ti l-ai facut la salon, mergi la ei si intreaba-i. Dupa parerea mea, este normal. Lichidul alb-galbui e foarte posibil sa fie limfa. Daca durerea persista mai mult de o saptamana, mergi la doctor dar spune-i ca nu trebuie sa scoti cercelul ca sa nu se propage infectia in sange, pentru ca acolo e o rana deschisa. In prima saptamana, recomand sa te speli pe dinti dupa fiecare masa si sa-ti faci o apa de gura cu apa si sare - ajuta la vindecarea mai rapida. Nu te saruta, nu face sex oral pana ti se vindeca. Sper ca ai un cercel cu tija suficient de lunga pentru ca altfel ti se vor baga bilele in interiorul limbii si cu aia chiar ajungi la spital. Mananca mai mult mancare rece. Dupa ce ti se vindeca schimba cercelul neaparat cu unul scurt, fix cat grosimea limbii tale pentru ca altfel iti vei sparge dintii cu o tija prea lunga. Eu am avut pierce in limba timp de cinci ani dar a trebuit sa mi-l scot pentru ca imi facea gingiile sa se retraga astfel dezvelindu-mi dintii sad

| Lecsii98 explică (pentru SaschaM):

Nu, nu mi l-am facut la salon ..asta e si marea mea prostie. de fapt mi l-am facut singuuraa laughing si acum ma doare mult mai putin. dar tot este umflat si ma deranjeaza. si partea cu mancatul, am mancat orice( in afara de produse lactate ) si nu am avut foarte mari discomforturi. oricum mersiii mult pentru sfat :*

| SaschaM a răspuns (pentru Lecsii98):

E clar atunci, sigur nu e infectat. In maxim o saptamana nu o sa te mai doara deloc dar sa ai grija vreo luna pana la vindecarea completa :* Ti-am zis sa mananci mai mult rece pentru ca va ajuta la dezumflare happy