| OanaXD1D a întrebat:

Hei, am ceva de Halloween la scoala si as vrea o reteta de sange fals dar nu de genul ketchup, acuarele rosii sau alte prostii de copii mici. De preferabil reteta sa nu contina chestii precum siropul de porumb pentru a ingrosa sangele fals cum am vazut pe net fiindca n-am cum sa fac rost de el. As vrea chiar chestii care le ai zilnic prin casa. (chiar poate o reteta fara colorant alimentar rosu pentru ca nu vreau sa afle parintii ca fac asa ceva pentru scoala ) happy Eu m-am gandit la ceva de genu: o sticluta goala de rom, cu ceai de fructe, o lingura de miere si putina tempera rosie si albastra cu apa daca e nevoie. Chiar daca asta o sa mearga am nevoie de mai multe retete. Funda! (scuzati categoria, nu prea e buna)

5 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Ketchup cu pepsi/cola

| AndyAndrey35 a răspuns:

Pai stai, vrei sa se manance sau sa fie de decor?

| OanaXD1D explică (pentru AndyAndrey35):

Daca se poate ambele? :-D Nu neaparat sa se si manance, darar fi de preferat pentru ca toti copii de la scoala ma aseamana cu un vampir si tin musai sa ii conving sau sa-i pacalesc ca e sange adevarat deci daca ar arata adevarat si s-ar si putea manca ar fi genial. :-) Multumesc anticipat!

| oița112 a răspuns:

Heii, poti sa iei de aicii : http://www.youtube.com/watch?v=PLeWT8YMQL8 Funda? :D

| OanaXD1D explică:

Multumesc Rihanna112, foarte tare dar eu voiam doar o reteta de sange fals pe care sa il poti prepara acasa cu usurinta. Dar infricosator oricum.