| LeeJiEun a întrebat:

Hei! Am o problema cu parul meu.
Dupa fiecare spalare sunt nevoita sa imi intind parul pentru ca nu-mi place cum imi sta natural. Am firele despicate. Stiu ca nu e bine sa folosesc placa si ca imi strica parul. Dar pur si simplu nu am ce face. Problema e urmatoarea. :
Chiar si dupa ce il intind,parul pare umflat, cu foarte mult volum..Nu stiu ce pot face sa scap de el. Daca aveam parul lung, ziceam si eu ca e ok. Dar e cu 1 cm sub umeri si e urat asa,cu foarte mult volum.
Ce imi recomandati sa fac sa scap de volum, sa nu mai fie parul asa umflat?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Am aceeasi problema, doar ca eu am parul destul de lung. Iti recomand sa il piepteni cand e ud, iar apoi sa il mai uzi foarte bine inca o data, dupa care il storci si ti-l pui in prosop. Eu folosesc ceva sampon 2 in 1 (are si balsam) de la Dove. Cauta-l in magazine. Bun, deci dupa ce il lasi vreo 20-30 minute in prosop, impleteste-l si lasa-l asa peste noapte. In niciun caz nu-l usca cu uscatorul.

Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| cosmina98_7417 a răspuns:

Te poti duce la salon si sa.i rogi sa.ti mai ia din volum.Sau te poti uita dupa un piaptan de indreptare a parului si sa.l folosesti cand ai parul umed.

| dragodana a răspuns:

Salut! Cel mai bine ar fi sa te duci la stylist sa iti dea o forma fara asa mult volum.+ ca trebuie sa renunti la 1 cm din firele despicate, deci tot la stylist trebuie sa ajungi.Cat despre volum, foloseste spray termoprotector si insista pe jumatatea inferioara a parului. Apoi mai e si problema placii. Daca e una de 2 lei si fara invelis ceramic mai bine lasa-te de sportul asta.

| LeeJiEun explică (pentru dragodana):

Mi-e frica sa merg la un stilist deoarece data trecuta cand am fost m-a tuns foarte foarte scurt si nici nu a fost corect, nici pe placul meu. Si placa nu, e Remington, una din cele mai bune placi.

| dragodana a răspuns (pentru LeeJiEun):

Salut! Schimba stylistul.Cred ca am fost la 90% din stylistii din orasul meu pana am gasit pe cineva pe gustul meu.