| Rebecca123 a întrebat:

Hei! Am primit un fond de ten de la Mabelline si are 2 parti una cu fond de ten si o parte in care are o solutie alba.La ce se foloseste acea solutie? Nu am mai avut pana acum asa fond de ten pentru ca eu nu prea ma machiez.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil e baza de machiaj.Te dai cu ea inainte sa aplici fondul de ten pentru a patrunde mai bine si a rezista mai mult machiajul.

| Rebecca123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rebecca123):

Cu placere!

5 răspunsuri:
| CatyVany a răspuns:

Este un Primer pe care il aplici inainte de machiaj. De preferat dupa ce ti-ai demachiat/spalat fata si e perfect curata. Funda?:*

| Rebecca123 explică (pentru CatyVany):

Multumesc si tie pentru raspuns!

,,solutia" de care spui este un Primer, se foloseste inainte de a pune fondul de ten pentru a impiedica machiajul sa iti intre in pori.Preferabil sa aplici Primer-ul pe fata curata.