| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. Ce tinuta si ce machiaj mi-ati recomanda pentru noaptea dintre ani?

14 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde locatia. Nu te poti imbraca la fel la cabana la munte cum te imbraci la un club exclusivist. Astea doar asa ca un exemplu.

| Neo12 a răspuns:

Poţi să te uiţi la tot felul de rochiţe pe site-ul Atmosphere. În funcţie de cum te îmbraci, alegi şi machiajul.

| frostxtq a răspuns:

Depinde unde petreci noaptea dintre ani. Daca mergi la un restaurant sau un local cochet, iti recomand o rochie lunga sau pana deasupra genunchilor, pantofi cu toc si un machiaj de seara insa nu prea strident. Daca accentuezi ochii, pe buze aplica o nuanta naturala sau invers. Niciodata amanadoua.

Daca petreci revelionul in familie iti recomand o tinuta comoda si simpla, aici nu vei avea nevoie de machiaj decat foarte putin.

| Ruxandra15 explică (pentru frostxtq):

Cred ca va fi in familie dar si cand avem musafiri ne imbracam elegant port tocuri si in capul meu facusem o tinuta cu o bluya turcoay din dantela si niste pantaloni din piele neagra, pantofi oxford negrii iar la machiaj nu stiu ce ar merge si mai degraba ceva mat fara sclipici

| frostxtq a răspuns (pentru Ruxandra15):

E super tinuta aleasa de tine, o poti imbraca atat in familie cat si cu prietenii.
Pentru aceasta tinuta iti recomand sa accentuezi ochii cu un machiaj smokey eyes, cu putina umbra neagra si putin gri + rimel iar pentru buze un gloss de culoarea piersicii. happy

| Ruxandra15 explică (pentru frostxtq):

Si eu ma gandesc tot la un machiaj smokez ezes dar nu mai vreau cu gri si negru asa a fost cel de ieri in Ajun am avut machiaj culoarea untului cu negru sclipicios iar in centru peloapei maro cu foarte putin sclipici si m-am dus cu maro spre negru si am blenduit putin cele 2 culori.

| frostxtq a răspuns (pentru Ruxandra15):

Atunci aplica un machiaj in culori mate. Incearca maro, daca ai ochi capui o sa arate foarte bine si iti da un aer cald si placut. happy Sau poti sa aplici o linie cu tus de ochi si eventual un strat fin de fard de o culoare neutra

| Lola05 a răspuns:

O ținută frumoasă, potrivită vârstei tale, în care să te simți totodată bine (scopul principal este să te distrezi, right? nu să faci parada modei și să refuzi să dansezi pentru că mori de durere de picioare de la pantofii prea înalți sau pentru că te stânjenește rochia care se ridică la orice mișcare) și să și arăți bine.
Machiaj... unul cât mai natural, poate auriu/argintiu dacă vrei să ieși în evidență. Oricum ar fi, dacă te machiezi mai puternic la ochi, alege un ruj culoarea buzelor sau folosește doar un gloss transparent, iar dacă dorești un ruj puternic, machiază ochii cât mai natural (rimel, un pic de creion, farduri în nuanțe nude).
Nu te accesoriza prea tare, pentru că nu se umblă cu sorcova decât în zori și chiar și așa nu cred că vrei să fii tu aceea :) Optează pentru ceva simplu și de efect. Dacă rochia e mai complicată, renunță la accesorii, dacă rochia e foarte simplă, caută accesorii care să o pună în valoare. Spre exemplu, un colier așa: http://img20.olx.ro/......ntive.jpg, așa: http://assets.perfecte.ro/......rate_3.jpg sau așa: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/......1381_n.jpg merge la o rochiță simplă, neagră, fără volănașe la gât/ zorzoane, în genul ăsta: http://www.wholesalermart.com/......ess-50.jpg dar nu va merge la o rochiță așa: http://images.asos-media.com/......ge1xxl.jpg pentră că vei complica prea tare ținuta și vei tăia din farmecul rochiei.
În principiu, regula de bază e să ții cont să creezi un echilibru. Și încă ceva: Less is more! :)

| BlaaBlaa a răspuns:

Daca mergi la un restaurant atunci poti sa-ti iei o rochie neagra sau rosie lunga sau scurta din dantela, cu niste bucle lejere si machiajul acesta

http://www.pinterest.com/pin/222717144047339377/

| Ruxandra15 explică (pentru BlaaBlaa):

Mi+am ales o rochie babz doll rosie cu auriu ultima coafura postata de lilith moon sau penultima si un machiaj auriu cu rosu cum e si rochia

| 123iNa a răspuns:

Raspunsul meu este sa fii cit mai feminina si sa ai accesorii si machiaj de la Avon

| theodora10 a răspuns:

Pai, in noaptea dintre ani, tinand cont de "superstitii" eu ti-as recomanda o rochie rosie, pentru ca se spune ca rosul aduce noroc si din ce in ce mai multe vedete poarta rosu. daca nu ti cont, o rochie neagra stramta ar fi frumoasa, cu un colier cu ceva diamante(nu neaparat adevaratelaughing ), si la machiaj ar fi dragut un ruj rosu si smokey eyes.

| SNYPERUL a răspuns:

Gama LUXE de la Avonwinking sunt reprezentant aici si sotia este foarte multumita de elewinking

| Ruxandra15 explică (pentru SNYPERUL):

De Craciun am folosit gama Luxe dar din pacate sclipiciul m-a deranjat foarte tare la ochi