| Zellen a întrebat:

Hei. Imi cade parul foarte mult...ce as putea face? ceva ce a functionat si la voi, nu chestii de pe net... FUNDA

6 răspunsuri:
| ElenaSt2011 a răspuns:

Deseori parul cade datorita schimbarilor hormonale. De exemplu, daca fetelor le creste nivelul de testosteron care este hormonul masculin si nu este normal sa fie in cantitati prea mari in corpul unei fete.

De aceea, ar fi bine sa mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere la medicul endocrinolog sa iti faci niste teste hormonale. Se iau probe de sange si cam in 2 zile ai raspunsul.

| ale153 a răspuns:

Eu folosesc sampon Alpecin si Foltene. Le poti gasi in farmacii. Poti incerca sa folosesti Keratina sau ser de par anti caderea parului. happy

| Ingridingridingrid a răspuns:

Depinde ce șampon folosesti incearca un șampon
Pentru ingrosarea firelor capitulare sau un spray

| Zellen explică (pentru Ingridingridingrid):

Folosesc sampon de la Kallos antimatreata

| Neo12 a răspuns (pentru Zellen):

Ai scăpat de mătreață cu acest produs?

| Neo12 a răspuns (pentru Zellen):

Bună!
Eu folosesc de la Gerovital acel șampon anticădere și o loțiune cu petroleum +ser. Am observat că dă rezultate.
Și te sfătuiesc să nu folosești produse după ureche.
Mai bine mergi la dermatolog și vezi ce spune.
O seară plăcută!