| Sckizia a întrebat:

Hei la deschiderea clasei a 9-a vreau sa ma duc imbracata in camasa.Va rog sa imi spuneti ce merge luat pe deasupra camesei in caz de va fi frigut

8 răspunsuri:
| doggy123 a răspuns:

Sacou(acesta se potrivete bine cu camasa)

| AcadeaAnonima a răspuns:

Depinde si ce fel de camasa si ce pantaloni vei purtawinking

| missanna a răspuns:

Un sacou asortat cu camasa sau o jacheta dar sa nu fie prea eleganta(de disco etc.)
EXEMPLU iti poti lua camasa, sacou asortat cu aceasta si pantaloni pana cu pantofi.Succes la imbracaminte si la scoala!

| Sckizia explică (pentru missanna):

DAca am camasa (''De Blugi'') merg pantaloni nergri sau?

| missanna a răspuns (pentru Sckizia):

Cu pantaloni pana blomarin

| AndreeaSimona14 a răspuns:

Încearcă un sacou mai subțire, sau o geacă de blugi. Oricum, asta depinde și dacă ai uniformă la liceul la care te duci sau nu. Îți recomand totuși un sacou drăguț deoarece merge cel mai bine cu cămașa. Sper că te-am ajutat! Baftă!

| Teddyshor a răspuns:

Poti lua un sacou, cardigan, o bluza, o geaca de piele, o vesta ai multe optiuni depinde de pantaloni si geanta si opincute

| Teo02 a răspuns:

Un sacou, o vesta, o geaca de blugi sau de piele...depinde si ce iti place si tie.Eu in prima zi voi avea camasa si sacou negru si sunt in clasa a VIII- a.Bafta!