| Chanel22 a întrebat:

Hei. o mica intrebare pentru fete big grin A incercat cineva epilatul brazilian? Sunteti multumite? E nasol? Imi recomandati? dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Vestea buna este ca nu va dura prea mult, toata operatiunea fiind facuta cam in 20-30 de minute. Nu este deloc indicat sa faci acest lucru singura (de fapt, cred ca e, practic, imposibil). Vei merge la salon, fara a te simti jenata la gandul ca va trebui sa te dezbraci in fata cosmeticienei. Nu te va mai vedea nimeni - procedura se desfasoara intr-o camera separata, unde veti fi numai voi doua. Orice inceput este dificil, stii bine acest lucru. Epilatul brazilian poate fi destul de dureros prima data, insa, cu timpul, va deveni tot mai suportabil. Daca esti o fire mai sensibila si emotiva, n-ar fi rau sa bei un ceai de plante inainte de a merge la salon, pentru a te relaxa.

Dupa un interval de aproximativ trei saptamani, vor aparea primele fire de par si, prin urmare, este timpul sa mergi din nou la salon. Tine cont de faptul ca, pentru a obtine rezultate optime, firul de par trebuie sa aiba o anumita lungime; cand mergi la salon pentru "documentare", intereseaza-te inclusiv in legatura cu acest lucru.

1 răspuns: