| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei! Stim cu totii ca la o nunta nimeni nu se imbraca in alb in afara de mireasa, insa pantofii/sandalele pot avea culoare alba? Sau si acest lucru intra la categoria Asa nu?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde de ținuta pe care o porti, albul este pretentios, negrul este elegant, mai bine incalti o pereche de pantofi negrii cu toc desigur, si il poti asorta cu rosu cu roz cu albastru, cu o multime de culori, albul este pentru mireasa fiind o zi deosebita, tu opteaza pentru sandale negre cu toc si platforma, ce varsta ai? Vezi ca daca i ti i ei sandale aceasta presupune o pedichiura impecabila sa nu ai călcîie crapate sau par pe picioare, deoarece sandalele le vei purta fara dres, o sa te bată din cauza ca piciorul transpiră se umflă atitea ore vei sta incaltata in ei, si te vei "trezii" cu băsici in talpi si pe degete, de aceea ia un deodorant sau un spray de picioare si dă in sandale si pe talpi inainte e a le incalta, ca sa eviti transpiratia si răniile ulterioare, ciorapi /dresuri poti purta la pantofi, dar acum fiind foarte cald afara vei avea nevoie de dresuri fine 10-15 den, in care nu vei transpira, o ținuta eleganta este aceea in care femeia indiferent de temperatura de afara poarta dres culoarea piciorului la evenimente importante cum este nunta, botez etc.

| Freya1 a răspuns:

Încălțămintea e ok orce culoare, doar sa meargă cu ținuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Asortați cu o rochie de altă culoare. Albul merge cu orice.

| tasr123 a răspuns:

Te imbraci cum vrei.

| AnastasiaMoldovan34 a răspuns:

Nu are nimic dacă îți iei pantofi albi