| Diana2222 a întrebat:

Am 14 ani si nu pot face deloc genoflexiuni pe spate. Adica nu ma pot ridica. InteIeg ca trebuie sa fac exercitii mai mult, dar ce fel de exercitii?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Exista niste strapuri pe care ti le poti fixa pe glezne. Cumpara-ti o pereche de 0.5 kg. si cat esti acasa poarta-le. Iti vor intari un pic picioarele fara sa faci un efort special. Daca vrei sa lucrezi mai mult, stai pe spate pe o suprafata nu foarte tare ca sa iti protejezi coloana, si imita genoflexiunile in aer cu acele strapuri pe tine.

| Kyılε a răspuns:

Nu te poti ridica deloc sau pana sus? Pana sus nu este posibil, doar putin acolo.