| MariKa9 a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de ajutoooor! cat mai multe raspunsuri pls,,, eu am parul cret, si este ingrozitor il urasc, nu stiu ce sa ii mai fac! deci dupa ce imi fac baie este foarte cret si ma culc cu el intr-un coc, dimineata este ingrozitor, si am parul filat si ideea este ca am si breton scurt crying( ce sa ii fac, deci bretonul chiar daca il indrept este horror, parul meu nu are deloc volum la radacina dar la varfuri este foarte bombat! il urasc, ce sa ii fac? cum sa fac ca dimineata sa am bucle perfecte... si sa nu mai am bretonul asta ingrozitor. ce sa-i fac parului meu?

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

In primul rand, ce naiba, NU faci breton la parul ondulat si mai ales cret.
si eu il am ondulat. cand ma spal pe cap nu folosesc sampoane de 6-7 lei gen Head & shoulders sau nivea, fiindca nu sunt bune de nimic, iti zic eu. mai bine incerci ceva de la dove, dar ai grija sa nu fie pentru volum
ok deci foloseste mult balsam cand te speli, si piaptana-l cat timp e ud, dupa care il mai dai o data cu apa si il stergi cu prosopul, nu folosi uscator fiindca in primul rand il arde, in al doilea ti-l umfla. cand nu mai e chiar atat de ud, impleteste-l si tine-l asa noaptea, iar dimineata cand nu mai e ud deloc il desfaci.
daca sta foarte "bombat la varfuri, ar trebui sa-l tunzi. si nu ti-l mai fila, e o tampenie mai ales daca ai parul asa. cat despre breton, astepti sa iti creasca parul si alta data nu-ti mai faci

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Te tunzi.

| AlleSss a răspuns:

Vai,ce grav. Mergi la coafor şi vezi acolowinking

| MariKa9 explică (pentru AirănMeidăn):

Dar parul meu este foarte des, ar merge sa il filez de la radacina?

| AirănMeidăn a răspuns (pentru MariKa9):

da, dar macar ai grija sa o faci destul de des, altfel arata ca naiba